Liepājas teātris viesosies Rīgā ar četriem iestudējumiem

No 9. līdz 11. augustam Liepājas teātris ar četriem iestudējumiem viesosies Rīgā, Dailes teātrī, LSM.lv pavēstīja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

9. augusta vakarā tiks rādīta režisora Ģirta Šoļa veidotā izrāde “Biļete uz Tranaju”, kas tapusi par pamatu ņemot Roberta Šeklija darbu. Iestudējums pārstāv žanru, kas ne pārāk bieži tiek uzvests uz skatuves – zinātnisko fantastiku, turklāt režisors to iestudējis kā muzikālu darbu – savā veidā kā eklektisku koķetēriju starp dažāda teātra mākslas žanriem.

Skats no izrādes "Biļete uz Tranaju"

10. augustā skatuvi pārņems sieviešu enerģija, jo tiks rādīts Federiko Garsijas Lorkas lugas “Bernardas Albas nams” iestudējums, kuram režisors Viesturs Meikšāns devis žanrisko apzīmējumu - alkas un spēles. Pēc vīra nāves Bernardas Albas (Inese Kučinska – 2018./2019. gada “Spēlmaņu nakts” nominācija “Gada aktrise”) namā tiek pasludinātas sēras. Viņas meitas ir pakļautas mātes noteiktajiem likumiem, kontrolei un dzelžainajai kārtībai. Kad vecākai meitai tiek dota iespēja saderināties, Bernardas nama pamati sāk šķobīties – tos šķoba gan māsu savstarpējās nesaskaņas, gan mīlestība pret māsas līgavaini, kas mostas vairākās no viņām.

Skats no izrādes "Nākamgad tai pašā laikā"

Savukārt 11. augustā būs iespējams noskatīties divus iestudējumus – mazajā zālē pa dienu un vakarā tiks rādīta Bernarda Sleida melodrāma “Nākamgad tai pašā laikā” Sergeja Ščipicina režijā – stāsts par Džordžu (Kaspars Kārkliņš un Sandis Pēcis) un Dorisu (Agnese Jēkabsone un Everita Pjata-Gertnere), kuri, ieraugot viens otru, nespēj pretoties iekārei par spīti tam, ka abi ir precējušies ar citiem. Šī viena vakara sakars pāraug tikšanās reizēs 24 gadu garumā, kad abi, kā norunāts, tiekas reizi gadā – vienā un tajā pašā datumā, vienā un tajā pašā vietā.

Skats no izrādes "Paldies tev, draudziņ!"

Savukārt lielajā zālē tiks rādīta Dž. Dž. Džilindžera iestudētā komēdija “Paldies tev, draudziņ!”. Galvenā loma iestudējumā atvēlēta aktierim Egonam Dombrovskim, kurš iejutīsies TV šova vadītāja Patrika Samnera tēlā, kurš pamazām sācis zaudēt savu zvaigznes statusu. Lai atgūtu popularitāti, viņš sarunā savā dzīvoklī tikties ar producentu Regu. Kā jau komēdijā ierasts, it kā ikdienišķo situāciju sarežģīs fakts, ka Regs, kuram ir ārkārtīgi augsti tikumības standarti, Patrika dzīvoklī uz dīvāniņa ieraudzīs neatvairāmi skaistu sievieti, labi zinot, ka Patrika sieva atrodas Parīzē. Tad kas ir sieviete uz dīvāniņa? Un kā izkļūt no šīs situācijas, nezaudējot reputāciju Rega acīs?

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti