Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Edgaru Liporu

Rīta Panorāma

Elektroakustisks videostāsts «Lāčplēsis» – Latvijas Radio kora jubilejā

Intervija ar aktieriem Aneti Berķi, Gati Maliku un Liepājas teātra direktoru Herbertu Laukšteinu

Liepājas teātris pošas viesizrādēs uz Rīgu

Liepājas teātris ar divām izrādēm 16. un 19.novembrī viesosies Rīgā. Latvijas Nacionālajā teātrī, kā iepriekš jau vēstīts, būs skatāmas "Spēlmaņu nakts" balvai nominācijā "Gada lielās formas izrāde" nominētās Liepājas teātra izrādes "1984" un "Indulis un Ārija".

16.novembrī plkst. 19 būs skatāms Džordža Orvela romāna "1984" iestudējums, kuram par pamatu ņemts Roberta Aika un Dankana Makmillana dramatizējums. Iestudējumu veidojusi režisore Laura Groza-Ķibere, tas nominēts "Spēlmaņu nakts" balvai septiņās nominācijās, tai skaitā "Gada režisors", "Gada aktieris otrā plāna lomā" un citās.

"Mākslinieciskajai komandai izdevies radīt izrādi, kurā Orvela nedz vienkāršie, nedz didaktiskie jautājumi apbrīnojami labi sadzīvo ar negaidīti spilgtu, mākslinieciski pārliecinoši izvēlētu un tehniski meistarīgi realizētu izrādes formu," iestudējumu raksturojusi teātra kritiķe Maija Uzula-Petrovska.

Savukārt 19.novembrī plkst. 19 tiks rādīta kustību izrāde "Indulis un Ārija" - Raiņa jaunības traģēdijas versija bez vārdiem Sergeja Zemļanska režijā, kas saņēmusi trīs "Spēlmaņu nakts" nominācijas, tai skaitā "Gada aktrise otrā plāna lomā" un "Gada mūzikas autors".

"Izrāde ir dinamiska un aizrit kā vienā elpas vilcienā. Tēlainā pasaule, tajā biezi saaudzētais metaforu mežs darbina prātu, aizvedot plašā asociāciju laukā, kur domai kā dadzim pieķerties pie laika - pagājušā un tagadējā," par izrādi rakstījusi teātra kritiķe Līvija Dūmiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti