Liepājas teātris izsludina lugu ideju konkursu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 8 mēnešiem.

Lai veicinātu jaunu latviešu oriģināldarbu radīšanu, kā arī oriģināldramaturģijas apriti starp Baltijas valstīm, Liepājas teātris izsludina lugu ideju konkursu. Konkurss tiek organizēts četrās kārtās, tas sāksies 16. oktobrī un noslēgsies 2020. gada aprīlī, paziņojumā medijiem informē teātra pārstāvji.

Pirmajā konkursa kārtā no dramaturgiem tiek gaidīts lugas izklāsts vienas A4 lapas formātā.

Otrajā kārtā būs jāiesniedz viena aina latviešu un angļu valodā.

Trešajā kārtā, lai palīdzētu attīstīt lugas ainas, notiks radošā diskusija, kurā piedalīsies arī Baltijas valstu dramaturgi – Tekle Kavtaradze (Lietuva) un Mihkels Sēders (Mihkel Seeder, Igaunija).

Savukārt lugu ideju konkursa noslēgumā autori tiks aicināti publiski prezentēt savas lugas fragmentus, tos izvērtēs Liepājas teātra pārstāvji, kā arī potenciālie režisori.  

“Lugu ideju konkursu galvenā jēga ir rosināt dramaturgus radīt darbus, kas būtu interesanti viņiem pašiem un ļautu savlaicīgi autoriem pārbaudīt, vai viņu ideja kādu teātri ieinteresē, tāpēc esmu priecīga par teātra un pašvaldības iniciatīvu šādu konkursu rīkot.

Ļoti ceru, ka autoru atsaucība būs liela, un drīz vien uz Liepājas teātra Mazās skatuves koncertzālē “Lielais dzintars” mēs varēsim skatīt Liepājā, iespējams, vēl neiestudētu dramaturgu oriģināldarbus! Turēšu par to īkšķus,” par lugu ideju konkursu saka Liepājas teātra dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce.

Pilns konkursa nolikums publicēts Liepājas teātra mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti