Liepājas teātrī top traģikomēdija «Sasodītais sarkanais mēness»

Liepājas teātrī darbu pie Bertolta Brehta lugas „Bungas naktī" uzsācis režisors Dž. Dž. Džilindžers, lai jau 15.novembrī nodotu skatītāju vērtējumam traģikomēdiju, kurai devis nosaukumu „Sasodītais sarkanais mēness".

„Bungas naktī" ir vācu dzejnieka, dramaturga B. Brehta otrā sarakstītā, bet pirmā iestudētā luga. Pirmizrāde 1922.gadā notika "Münchner Kammerspiele". Tajā pašā gadā tobrīd vēl mazpazīstamais autors par šo darbu saņēma nozīmīgo Kleista balvu. Kāds kritiķis tolaik rakstīja: „Divdesmit četrus gadus vecais Berts Brehts vienā naktī ir mainījis vācu literatūras seju."

Kaut arī „Bungas naktī" nav pieskaitāma pie pašām zināmākajām Brehta lugām, tā arvien vēl piedzīvo jaunus un jaunus iestudējumus uz teātru skatuvēm. Luga līdz šim latviešu valodā nav bijusi tulkota – pēc Liepājas teātra pasūtījuma tulkojumu veicis Ingus Liniņš.

Lugas darbība notiek kādā janvāra naktī, kurā kājām gaisā tiek apgrieztas daudzu cilvēku dzīves. Anna un Kraglers reiz mīlēja viens otru, bet tad sākās karš. Ir pagājuši gadi, Anna, vecāku mudināta, piekritusi kļūt par turīgā Murka sievu. Ir viņu saderināšanās vakars. Un pie debesīm parādās sarkans mēness...

Galvenās lomas uz skatuves izspēlēs aktieri Egons Dombrovskis, Anete Berķe un Gatis Maliks; pārējās lomās redzēsiet Edgaru Pujātu, Inesi Kučinsku, Kasparu Godu un Signi Ruicēnu.

„Esmu ļoti iemīļojusi šo lomu un esmu režisoram ļoti pateicīga par iespēju iemiesoties Annas Bālikes tēlā, kura nonākusi tik neapskaužamā situācijā, kad zini, ka cilvēks, kuru ļoti mīli un ar kuru bijusi īpaša dvēseliska saikne, ir jau zaudēts, un ģimene piespiež izvēlēties citu vīrieti materiālo apstākļu dēļ. Manis spēlētā Anna ir neparasta meitene, vairāk sapņotāja un spontānas rīcības cilvēks, tādēļ vēl joprojām esmu procesā, lai noķertu viņas domāšanu, vizuālo izskatu un darbību. Šī loma man būs kā veltījums maniem vecvecākiem, īpaši vecvecmātei, kuru arī sauca Anna. Arī viņa pēc otrā pasaules kara bija nonākusi līdzīgā situācijā, taču viss beidzās laimīgi," par lomu izrādē stāsta aktrise Anete Berķe.

Kopā ar režisoru pie iestudējuma strādā arī scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa, horeogrāfe Liene Grava un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti