Lielizrādes «Abas malas» scenogrāfs:  Gribam, lai ir sajūta, ka skatuvei nav robežu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

“Veidojot 18. novembra centrālās deju lielizrādes “Abas malas” scenogrāfiju, vēlējāmies, lai skatītājiem ir sajūta, ka viņi ir daļa no izrādes. Lai skatuve nebeidzas tikai Arēnas centrālajā laukumā, bet rodas sajūta, ka tā turpinās pāri tās robežām,” stāsta multimediālās deju lielizrādes “Abas malas” scenogrāfs Didzis Jaunzems.

Jaunzems atklāj, ka scenogrāfija tiks veidota kā milzu Latvijas karogs, kas kalpos kā uzveduma vienojošais elements. "Tā būs ietvars mūzikai, dejai, video un gaismas instalācijām,” norāda Didzis Jaunzems. 

Lielizrādes “Abas malas” scenogrāfija veidota tiešā sadarbībā ar videomākslinieku Māri Kalvi. Skatuve, kas tiek veidota lielizrādei ''Arēnā Rīga'', ir īpaša ne tikai ar videoprojekciju vērienu (Arēnas centrālo telpu klās videoprojekcijas 2000 m2 platībā), bet arī ar telpisko dažādību, informēja izrādes veidotāji. Skatuvi paredzēts izmantot kā vienu lielu deju laukumu masu skatiem, turklāt šeit integrētas vairākas nelielas skatuvītes nelielām dejotāju grupām un solistiem.

“Katrai šķautņainās scenogrāfijas plaknei ir sava nozīme. Scenogrāfija tapusi ilgstoša darba rezultātā vairāku gadu garumā. Šis ir viens no Latvijas vēsturē apjomīgākajiem scenogrāfijas projektiem,” piebilst Didzis Jaunzems.

Jāpiebilst, ka Didzis Jaunzems ir scenogrāfs ar bagātīgu pieredzi – viņa “kontā” ir Dabas koncertzāles skatuves, operas “Izvirtības hronika” Latvijas Nacionālajā operā un baletā, “Nabuko” Vroclavas operā Polijā, vides instalācijas “Uguns, Gaiss un Ūdens” Latgalē, Likteņdārza skatu terase un paviljons; pēdējos piecus gadus Didzis Jaunzems ir scenogrāfs arī Lielās mūzikas balvai, un realizēti ir arī daudzi citi projekti.

Jau vēstījām - multimediālā deju lielizrāde “Abas malas” būs viens no kulminācijas pasākumiem Latvijas simtgadē - izrāde būs skatāma 17., 18. un 19. novembrī. Tā būs izrāde, kurā satiekas mūzika, deja un mūsdienu tehnoloģijas un kopā tiek stāstīts Latvijas, mūsu visu, stāsts. Izrādes režisori ir Juros Jonelis un Roberts Rubīns, horeogrāfi – Dace Adviljone (tautas deja), Liene Grava (laikmetīgā deja), Raimonds Martinovs (balets), komponisti – Andris Sējāns un Reinis Sējāns. 
Biļetes uz lielizrādi ir nopērkamas “Biļešu servisa” kasēs un mājaslapā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti