Līdz «Spēlmaņu naktij» mēnesis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Līdz „Spēlmaņu nakts 2013" balvu piešķiršanas ceremonijai atlicis tieši mēnesis. Viesojoties Latvijas Radio raidījuma „Kultūras rondo" studijā, Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) vadītāja Daiga Gaismiņa-Šiliņa atklāj ne tikai to, ka sācies skatītāju balsojums, bet arī stāsta par radošo komandu, kas veido šī gada ceremoniju.

Gada balva teātrī „Spēlmaņu nakts" šogad norisināsies jau 20.reizi.

"Režisors šogad būs Jānis Siliņš, kurš "Spēlmaņu nakti" veidojis jau vairākkārt," atklāj Daiga Gaismiņa-Šiliņa. "Mēs skaitījām, un šī būs kāda astotā reize..."

Tāpat LTDS vadītāja stāsta, ka režisors iecerējis ceremonijā pieminēt arī šī gada jubilāru Rūdolfu Blaumani. "Viss jau notiek,"  uzsver Gaismiņa-Šiliņa. Visi nominanti jau vesti uz "Brakiem" un interesantām vietām tepat Rīgā, filmējot reklāmas klipus.

"Mārtiņš Vilkārsis ir atbildīgs par vizuālo, scenogrāfiiju. Artis Dzērve veidos videomateriālus. Juris Vaivods – par muzikālo noformējumu. Vēl Rasa Bugavičute palīdzēs ar scenāriju," ar "Spēlmaņu nakts" radošo komandu iepazīstina Gaismiņa-Šiliņa.

Kā iepriekš ziņots, "Spēlmaņu nakts" balvu par mūža ieguldījumu teātra mākslā saņems režisors un aktieris Laimonis Siliņš. Savukārt otrs mūža ieguldījuma balvas saņēmējs kļūs zināms 4.novembrī.

Šogad „Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies 23.novembrī – Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā - un tā tiks translēta LTV1 un Latvijas Radio 1 tiešraidē no Dailes teātra.

Skatītāji nobalsot par saviem favorītiem no šodienas līdz pat 21.novembrim var 11 teātros visā Latvijā – Latvijas Nacionālajā teātrī, Dailes teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Valmieras teātrī, Liepājas teātrī, Daugavpils teātrī, Leļļu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā, Dirty Deal Teatro un Ģertrūdes ielas teātrī, kā arī elektroniski „Spēlmaņu nakts" oficiālajā mājas lapā un lsm.lv.

„Spēlmaņu nakts 2013" ceremonija, kā arī Skatītāju balsojums šogad notiek ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu.

„Skatītāju balsojums vienmēr ir "Spēlmaņu nakts" intriga, jo rezultāti mēdz atšķirties no ekspertu vērtējuma. Latvijā skatītāji mīl teātra mākslu ar īpašu sirsnību un uzticību, tāpēc ar nepacietību gaidīsim rezultātus, lai uzzinātu šīs sezonas iemīļotākās izrādes skatītāju vērtējumā," akcentē mecenāte Ināra Tetereva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti