Sadaļas Sadaļas

Leļļu teātris sāk 76. sezonu; trupai pievienojušies pieci jauni aktieri

Ar svinīgu kopā sanākšanu un kolektīva kopbildi Latvijas Leļļu teātris 6. augustā atzīmēja jaunās sezonas sākumu. Neizpalika arī teātra direktora Viļņa Beķera tradicionālais pārsteigums – izbraukums uz noslēpumā turētu vietu, kas šogad izrādījās Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļa “Dauderi”. Teātra trupai 76. sezonā pievienojušies pieci jauni aktieri - Elīna Bojarkina, Matīss Millers, Rihards Zelezņevs, Rūdolfs Apse un Alīda Pērkone.

Skatītājiem Leļļu teātris durvis vērs jau sestdien, 10. augustā, piedāvājot tikties ar jau iemīļotu izrāžu varoņiem, savukārt par prieku tiem, kuri gaida jaunus pārsteigumus,

teātris šajā sezonā plāno 11 jaunus iestudējumus. Tajos darbosies tādi iemīļoti pasaku tēli kā Mazā raganiņa, čigānmeitēns Ringla, Īkstīte, Princese uz zirņa un daudzi citi.

2019./2020. gada sezonā plānots iestudēt septiņas latviešu un četras krievu trupas izrādes sadarbībā ar režisoriem Viju Blūzmu, Māri Koristinu, Lailu Kirmušku, Edgaru Kaufeldu, Arnitu Jaunzemi un Viesturu Roziņu. Jauniestudējumu radošajām komandām pievienoties uzaicināti tādi mākslinieki kā Vita Radziņa, Gita Peta, Anita Znutiņa-Šēve, Kristians Brekte, Rūta Briede un Valters Kristbergs.

Sezonas pirmais jauniestudējums – “Vakara pasaciņa” mazuļiem “Čigānmeitēns Ringla” gaidāma jau 13. septembrī. Pasaku veidojusi un lasīs jaunā aktrise Alīda Pērkone.

Oktobrī skatītājiem par prieku Lielajā zālē klajā nāks latviešu trupas izrāde “Mazā raganiņa”, kurā pasaulē jaunākās raganas un viņas drauga kraukļa Abraksa piedzīvojumus skatuves valodā ietērpusi režisore Laila Kirmuška kopā ar māksliniecēm Vitu Radziņu, Gitu Petu, komponistu Rihardu Zelezņevu un aktieriem – Danu Avotiņu-Lāci, Elīnu Bojarkinu, Artūru Putniņu un Matīsu Milleru.

Savukārt Mazajā zālē krievu valodā tiks iestudēta marionešu izrāde “Princese uz zirņa”. Hansa Kristiana Andersena pasakas skatuves versiju veidos režisore Vija Blūzma, māksliniece Anita Znutiņa-Šēve, kā arī aktieri Kristīna Varša, Jūlija Meščerjakova un Aleksandrs Jonovs.

Novembra beigās Mazajā zālē plānota vēl viena izrāde krievu trupā – “Kaķēns vārdā Vau”, ko veidos režisors Māris Koristins sadarbībā ar mākslinieci Vitu Radziņu un aktieriem Liliju Sūnu, Juriju Luniku un Elīnu Feofanovu.

Gada noslēgumā jaunu Ziemassvētku izrādi iestudēs režisore Arnita Jaunzeme, kura šoreiz izvēlējusies latviešu tautas pasaku “Vecīša cimdiņš”. Izrādes māksliniece būs Vita Radziņa, savukārt lomās būs redzami Anrijs Sirmais, Elīna Bojarkina un Matīss Millers.

Decembrī pirmizrāde gaidāma arī Edgara Kaufelda iestudētajiem šausmu stāstiem pēc Māra Runguļa darbu motīviem. Izrādes vizuālo veidolu izstrādās mākslinieki Kristians Brekte un Rūta Briede, lomās darbosies aktieri Dace Vītola, Santa Didžus, Miķelis Žideļūns, Artūrs Putniņš, Rihards Zelezņevs un Rūdolfs Apse.

Sezonas otrajā pusē plānotas trīs jaunas izrādes latviešu valodā - Lailas Kirmuškas iestudētā Hansa Kristiana Andersena pasaka “Īkstīte”, Vijas Blūzmas marionešu izrāde “Princese uz zirņa”, kā arī Viestura Roziņa skatuves versija Alekseja Tolstoja darbam “Zelta atslēdziņa jeb Buratino piedzīvojumi” sadarbībā ar mākslinieku Valteru Kristbergu.

Buratino piedzīvojumi, kā arī Sergeja Aksakova pasaka “Sārtais ziediņš” (režisors Māris Koristins) būs šīs sezonas noslēdzošie jauniestudējumi krievu trupā.

Ar Leļļu teātra repertuāru iespējams iepazīties teātra mājaslapā.

KONTEKSTS

Jūnijā Leļļu teātris atbrīvoja no amata teātra galveno režisoru Ģirtu Šoli. Teātris apgalvoja, ka Šolis bieži neieradies darbā, neiesaistījies teātra ikdienā, dezorganizējis teātra darbību ar savu izrāžu tehniskās sagatavošanas kavēšanu, vienlaikus kritizējot citus par organizētības trūkumu teātra darbā, kas kalpojis par iemeslu konfliktiem un darba attiecību pārtraukšanai.

Tikmēr Šolis publiskajā atbildes vēstulē teātrim pauda neizpratni - ja jau viņš bijis tik slikts darbinieks, tad kāpēc teātris ar viņu pagarinājis darba līgumu pagājušajā sezonā.

Iepriekš viens no teātra un režisora konflikta iemesliem bija jauno aktieru piesaiste teātrim. Šopavasar Latvijas Kultūras akadēmiju absolvēja tieši leļļu teātrim domātu aktieru kurss. Tomēr izrādījās, ka darbam vienīgajā profesionālajā leļļu teātrī varēs pieņemt tikai četrus no 13 absolventiem. Kursa vadītājs un Latvijas Leļļu teātra galvenais režisors Ģirts Šolis par šādu situāciju bija dusmīgs, pieļaujot iespēju atstāt amatu teātrī, kurā viņu apstiprināja pirms divarpus gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt