Leļļu teātra izrāde pieaugušajiem «Zelta zirgs» dodas uz festivālu Polijā

6. jūnijā Latvijas Leļļu teātra izrāde “Zelta zirgs” tiks izrādīta 31. Starptautiskajā teātra festivālā VALISE Polijā, pārstāvot pieaugušo auditorijai domāto programmas daļu.

Festivālā šogad plāno piedalīties 17 teātru kompānijas no vairāk nekā 10 valstīm. Izrāde “Zelta zirgs” tiks rādīta pirmajā festivāla norises dienā, un īpaši šīm vajadzībām tā iestudēta angļu valodā, informēja Latvijas Leļļu teātra Mārketinga un komunikācijas nodaļas vadītāja Rūta Petrauska.

Polija ir viena no formas teātra (tai skaitā leļļu teātra) radošo meklējumu un avangarda lielvalstīm Eiropā. Savas bagātās kultūras un teātra tradīciju dēļ tā ir daudz labu un iedvesmojošu festivālu mājvieta, kuros satiekas un radošajām domām apmainās teātri no visas Eiropas.

VALISE ir viens no šādiem festivāliem, orientēts formas meklējumos un leļļu teātra elementu sintēzē ar citiem teātra/mākslas veidiem, kurš savas pastāvēšanas garajā vēsturē iemantojis stabilu reputāciju un atpazīstamību. Latvijas Leļļu teātris festivālā piedalīsies trešo reizi – 2014. gadā izrāde “Snaudošā pūķa pasaka” saņēma balvu par labāko skatuvisko stāstījumu, savukārt 2017. gadā izrādes “Kaštanka” aktrise Santa Didžus saņēma festivāla labākās aktrises balvu. Izrādes dažādās nominācijās katru gadu vērtē un apbalvo starptautiska žūrija.

Izrāde “Zelta zirgs” ir viens no pēdējo gadu nozīmīgākajiem Leļļu teātra sadarbības projektiem. Izrādi iestudējis Nīderlandē mītošais brazīļu izcelsmes režisors, horeogrāfs un leļļu mākslinieks Duda Paiva (Eduardo de Paiva Souza).

 

Viņa veidotā versija par Raiņa tik labi zināmo darbu gan latviešu skatītājiem, gan arī pašiem izrādes dalībniekiem un veidotājiem bija iespēja iepazīt aktuālākās starptautiska līmeņa leļļu teātra tendences, kā arī palūkoties uz Raiņa lugu no jauna – ar nelatvieša acīm. Sadarbības projekta rezultāts ir saturiski un vizuāli laikmetīga, universālus jautājumus atspoguļojoša izrāde, kura var būt vienlīdz aktuāla gan Latvijas teātra auditorijai, gan ārzemju skatītājam. Dudas Paivas izrādes starptautiskos leļļu teātru festivālos vienmēr atrodas uzmanības centrā, jo šis režisors tiek uzskatīts par vienu no pēdējās desmitgades vadošajiem leļļu māksliniekiem pasaulē. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti