Latvijas Nacionālais balets Somijā izrādīs Čaikovska «Apburto princesi»

No 29. novembra līdz 1. decembrim Latvijas Nacionālais balets dodas viesizrādēs uz Somiju, lai šīs valsts lielākajā zālē – Tamperes hallē - izrādītu četras Pētera Čaikovska baleta „Apburtā princese" izrādes, lsm.lv informē Latvijas Nacionālās operas (LNO) pārstāvji.

Horeogrāfa Aivara Leimaņa un scenogrāfes un kostīmu mākslinieces Ināras Gaujas veidotajā iestudējumā princeses Auroras lomu dejos Sabīne Guravska, Jūlija Gurviča vai Baiba Kokina, bet princi Dezirē atveidos Raimonds Martinovs, Sergejs Neikšins vai Viktors Seiko. Izrāžu muzikālais pavadījums uzticēts Tamperes filharmoniskajam orķestrim LNO diriģenta Farhada Stades vadībā.

Tamperes hallē ir vairāk nekā 2000 skatītāju vietu un paredzams, ka Latvijas Nacionālā baleta iestudēto „Apburto princesi" noskatīsies vairāk nekā 8000 skatītāju.

„Latvijas Nacionālajam baletam ar Tamperes halli izveidojusies veiksmīga sadarbība jau kopš 1992. gada. Reizi gadā Tamperes halles pārstāvji aicina viesizrādēs kādu baleta kompāniju, un man ir patiess prieks, ka Latvijas Nacionālais balets Somijas lielākajā koncertzālē viesojies daudz biežāk nekā citas trupas. Somu skatītāji iemīļojuši un ar lielu atzinību uzņēmuši mūsu izrādes – „Gulbju ezeru", „Romeo un Džuljetu", Žizeli", „Donu Kihotu" „Gaišo strautu" un citus iestudējumus," saka Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs Aivars Leimanis.

2012. gada nogalē Latvijas Nacionālais balets Tamperē viesojās ar Pētera Čaikovska baletu „Riekstkodis", kuru Somijas publika uztvēra ar lielu atsaucību un ovācijām.

Viesizrādēm Somijā jau decembra vidū sekos Latvijas Nacionālā baleta tūre uz Bergamo festivālu Itālijā ar Ādolfa Adāna „Korsāru" un Pētera Čaikovska „Apburto princesi", savukārt no 23. decembra līdz 6. janvārim mūsu baleta mākslinieki sniegs septiņpadsmit Pētera Čaikovska baleta „Riekstkodis" izrādes Atēnās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti