Latvijas Nacionālais balets pirmo reizi dosies uz «Goru»

Latvijas Nacionālais balets decembra sākumā atgriezies no veiksmīgām viesizrādēm Itālijā un jau svētdien, 14. decembrī, pirmo reizi viesosies Latgales vēstniecībā „Gors”, Rēzeknē, izrādot Pētera Čaikovska baletu „Riekstkodis”, kurā galvenajās lomās iejutīsies Baiba Kokina un Zigmārs Kirilko.

Kā norāda Latvijas Nacionālās operas (LNO) pārstāvji, visas izrādes Itālijā baletam aizritējušas pilnīgi izpārdotās zālēs. Itāļu skatītāji augstu novērtēja gan Latvijas Nacionālā baleta dejotāju māksliniecisko un tehnisko līmeni, gan iestudējumu kvalitāti. Skatītājus Udīnā un Brešā priecēja Pētera Čaikovska baleta „Riekstkodis” izrādes, savukārt Pjačencā mūsu baleta mākslinieki dejoja Ādolfa Adāna baleta „Korsārs” izrādi.

Galvenajās lomās baletā „Riekstkodis” iejutās Elza Leimane-Martinova un Baiba Kokina, Viktors Seiko un Sergejs Neikšins. Savukārt „Korsārā” vadošās lomas dejoja Baiba Kokina, Elza Leimane-Martinova, Raimonds Martinovs, Viktors Seiko un Arturs Sokolovs.

„Mūsu baletam vienmēr ir liels notikums uzstāties greznajos Ziemeļitālijas teātros. Bijību izraisa gan to vēsture, gan šodiena – tieši pirms mums uzstājās Londonas simfoniskais orķestris Valērija Gergijeva vadībā. Šajos teātros regulāri viesojas pasaules slavenākie orķestri un diriģenti, kā arī labākās baleta trupas. Latvijas Nacionālajam baletam ir liels gods būt to vidū. Mūsu impresārijs Roberto Džovanardi joprojām saņem sajūsmas pilnus zvanus gan no Brešas, gan Udīnas, un tas nozīmē, ka nākamajās sezonās mūs atkal aicinās doties viesizrādēs,” stāsta Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs Aivars Leimanis.

Latvijas Nacionālajā operā iespēja noskatīties baletu „Riekstkodis”  būs 21.decembrī, 4. un 18. janvārī un 8. februārī, bet balets ”Korsārs” Rīgā šosezon skatāms vēl tikai vienu reizi – 22. maijā, informē LNO.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti