Latvijas Leļļu teātrī top politiski erotisks kabarē pieaugušajiem

Latvijas Leļļu teātrī top vērienīga izrāde pieaugušajiem jeb politiski erotisks kabarē "Bez morāles. Ar lellēm", kura radīšanai apvienojies viss teātra radošais ansamblis. Pirmizrāde gaidāma 9. decembrī Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē, informēja teātrī.

Pie apjomīgās teju 30 numuru koncertprogrammas strādā režisori Vija Blūzma, Edgars Kaufelds, Edgars Niklasons un Mārtiņš Eihe, savukārt stāsta saturisko ietvaru veido dramaturģe Rūta Dišlere. Kā atgādināja Leļļu teātra pārstāvji, tieši pirms 55 gadiem teātrī tika radīts "leģendārais Tīnas Hercbergas koncertuzvedums pieaugušajiem "Interlellis – 67", kura muzikālo šarmu neaizmirstamu padarīja maestro Raimonds Pauls".

"Bez morāles. Ar lellēm" muzikālo noformējumu uzticēts radīt pianistam Raimondam Petrauskim, leļļu uznācieniem aranžējot melodijas no Raimonda Paula, "Credo", "Lingas", "Instrumentu", "Musiqq" un citām mūziķu un grupu populārākajām dziesmām. Kabarē atmosfērā skatītājus ievedīs izrādes vajadzībām radītais dzīvās mūzikas ansamblis, kurā bez pianista Raimonda Petrauska teātra muzikālajiem aktieriem – Dacei Vītolai un Anrijam Sirmajam – pievienosies arī sitaminstrumentālists Ernests Mediņš. Agrāko gadu izrāžu lelles kabarē formātam pārveidojusi un iestudējuma scenogrāfiju izveidojusi mākslinieču apvienība "Grāfienes" – Ildze Jurkovska, Marianna Lapiņa, Dace Ignatova un Justīne Jasjukeviča.

"Kabarē "Bez morāles. Ar lellēm" piedāvās ne vien humora piepildītu muzikālu un leļļu piedzīvojumu, bet arī refleksiju par pasaulē aktuālam tēmām – dabas un sevis paša piesārņošanu, vēlmi būt uzmanības centrā un saņemt nemitīgu atzinību," norādīja teātrī.

Režisors Edgars Kaufelds uzsvēra: "Izrāde ir par cilvēku neprātīgu vēlmi izpatikt, uzstāties, apliecināties, par to dzīves ringu, kur bieži vien uzvar skaļākais un bravūrīgākais, bet tie, kuri ir talantīgāki un nav tik ārišķīgi, tajā visā apmaldās un pazaudē arī paši sevi. Šajā izrādē ir līdzība ar mākslas vidi kopumā, reizēm spēcīgāks, līderiskāks cilvēks, kurš prot sevi reklamēt, spēj izsisties, kamēr otrs talantīgāks, gudrāks nespēj tajā visā iekļauties un pierādīt sevi."

Režisors Edgars Niklasons papildināja: "Cilvēkiem patīk patikt un tādējādi atrast savai dzīvei pielietojumu, iegūstot cieņu, mīlestību, atzinību no citiem. Mēs šajā kabarē gan izklaidēsim cilvēkus, gan pacelsim vairāku aktuālu tēmu loku – pašā pamatā, kā nepiesārņot sevi un savu dzīves telpu."

Politiski erotiskais kabarē "Bez morāles. Ar lellēm" skatītājus no 16 gadu vecuma gaida pirmizrādē 9. decembrī pulksten 19.00, kā arī tuvākajās izrādēs 10., 14. un 18. decembrī, 19. un 20. janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti