Lādezerā notiks projekta «Kāda deja der laukiem?» noslēguma pasākums

Sestdien, 23. martā, plkst. 12.00 Lādezera pamatskolā norisināsies laikmetīgās dejas projekta “Kāda deja der laukiem?” noslēguma pasākums. Apmeklētājiem būs iespēja gan izdzīvot visu līdzšinējo projekta gaitu, gan gūt ieskatu horeogrāfes Agates Bankavas solo izrādē “Membra”, kas Lādezerā viesosies pirmo reizi, informēja “Dance.lv Žurnāla” pārstāvji.

Cikla rīkotāji aicinās atcerēties pieredzēto, ielūkojoties video fragmentos un foto materiālos no iepriekšējiem astoņiem pasākumiem. Notiks atkaltikšanās ar dejas māksliniekiem, kas jau piedalījušies projektā – Alisi Putniņu, Rūdolfu Gediņu un Elīnu Lutci –, kā arī pieredzējušajiem vietējiem mentoriem, kas bijuši klāt lielākajā daļā norišu. 

Tādējādi priekšstatu par visu ciklu varēs gūt arī apmeklētāji, kas iepriekš nav bijuši nevienā no pasākumiem. Ikvienam būs iespēja uzdot jautājumus, tostarp pašus provokatīvākos. Iespējams, beidzot tiks paziņots, kāda deja tad der laukiem. Praktiskajā daļā īpaši noslēgumam par godu – veselībai, labsajūtai un skaistumam noderīgi vingrinājumi. 

Tāpat projekta noslēgumā būs iespēja tikties ar horeogrāfi un dejotāju Agati Bankavu. Māksliniece izpildīs fragmentus no savas izrādes “Membra”, kas savulaik tika pieteikta kā poēma par cilvēka un likteņa attiecībām. “Kad radīju šo darbu, man bija svarīgi, lai viss ir konkrēts, noteikts, apzināts. Tagad manas domas ir mainījušās – līdzīgi kā liktenis, dzīve iet uz priekšu. Kāda “Membra” ir šodien, kad konkrētība un noteiktība vairs nebūt neliekas visnozīmīgākās un svarīgākās kvalitātes mākslā?” pārdomās dalās horeogrāfe.

Agate Bankava ir viena no daudzsološākajām jaunās paaudzes laikmetīgās dejas māksliniecēm. Agates izrādes “Rauts” (2015) un “Nature Morte” (2016) tikušas nominētas “Spēlmaņu nakts” balvai kategorijā “Gada sasniegums laikmetīgajā dejā”. Ar savu bakalaura diplomdarbu “Rauts” ieguvusi studentu teātra festivāla “Patriarha rudens” galveno balvu. 

Pirmajai Dejas balvai, kas tiks pasniegta šī gada 29. aprīlī, Agate nominēta kategorijā “Laikmetīgās dejas horeogrāfe/s” par izrādēm “Slikta”, “Memor” un “Future Freak”, dejas izrāde “Future Freak” nominēta arī kategorijā “Laikmetīgās dejas iestudējums vai notikums”. Agate ne tikai veido horeogrāfijas savām izrādēm, bet labprāt strādā arī dramatiskajos teātros, veido kustību partitūru teātra izrādēm, sadarbojoties ar tādiem režisoriem kā Andrejs Jarovojs, Elmārs Seņkovs, Māra Ķimele, Genādijs Ostrovskis, Mārtiņš Eihe. Agate Bankava sevi neierobežo un ar katru gadu atklāj skatītājiem arvien jaunas savas mākslinieciskās personības šķautnes, tādējādi papildinot gan sevi, gan Latvijas kultūras ainu.

Ieeja pasākumā par brīvu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti