Kultūras Rondo

Raiba kā puķu pļava jeb koncerts "Flower power". Studijā - Antra Dreģe un Matīss Čudars

Kultūras Rondo

"Palimpsests" - Pētera Bankovska ieskats kolekcionārisma vēsturē

“Rolanda dziesma” - asiņains piedzīvojums pacietīgām ausīm

«Kvadrifrona» jauniestudējumu «Rolanda dziesma» varēs izdzīvot telefoniski

14. augustā pirmizrādi piedzīvos trupas “Kvadrifrons” izrāde - asiņains piedzīvojums pacietīgām ausīm “Rolanda dziesma”, informēja teātra trupas pārstāvji.

Interaktīvā klausāmzrāde balstīta tāda paša nosaukuma franču viduslaiku eposā, kurā poētiski aprakstīta karavadoņa Rolanda un viņa karaspēka sagrāve cīņā ar baskiem. Eposs sastāv gandrīz tikai no kaujas ainām, kas bagātas ar asinīm un iekšējiem orgāniem. Galu galā, tieši šādā veidā īsti bruņinieki risina problēmas – gan personiskās, gan valstiskās, gan ar ticības jautājumiem saistītās.

“Kvadrifrona” versijā eposa darbība pārcelta uz mūsdienu Latviju - asiņainajā sadursmē iesaistās nevis franču un basku karaspēki, bet gan Latvijas lauku kori, kas cenšas pārspēt cits citu talantā un viltībā, lai nokļūtu Rīgā, Dziesmu svētku noslēguma koncertā. Izrāde tāpat kā vecfranču eposs vēsta par negantu cīņu naida izraisītas konkurences vārdā, kuras vēsturiskais pamatojums jau sen zudis pagātnes muklājos.

“Rolanda dziesma” sākotnēji bija iecerēta pavisam citāda. Patiesību sakot, ļoti klasiska - uz skatuves, ar zāles tumsā sēdošiem skatītājiem, ar dzīviem aktieriem viduslaiku kostīmos, ar dekorācijām, prožektoru gaismām, dejām un dziesmām. Taču dzīve ieviesa savas korekcijas.

Ķeroties pie darba uzreiz pēc ārkārtējās situācijas sākuma,

“Kvadrifrons” radījis izrādi, kuru baudot mūsu skatītāji kļūs par klausītājiem - šo iestudējumu varēs izdzīvot pa telefonu.

Izrāde ilgs aptuveni vienu stundu, tomēr precīzs tās garums būs atkarīgs tikai un vienīgi no katra klausītāja veiktajām izvēlēm.

Mēs neesam aizmirsuši par teātramīļu ieradumiem - mēģināt pagūt izdzert vīna glāzi un apēst kūciņu līdz puksten septiņiem, kad veras noslēpumainais skatuves priekškars. Arī “Rolanda dziesmas” telefona numurs darbosies tikai noteiktos laikos un biļetes ar pieejas kodu varēs iegādāties “Kvadrifrons” mājaslapā. Vienīgi par kūku un vīnu nāksies parūpēties pašiem.

Izrādes tapšanā iesaistījušies “Kvadrifrons” biedri un citi mākslinieki: Reinis Boters, Aigars Grauba, Vilis Lācītis, Ance Kukule, Āris Matesvičs, Klāvs Mellis, Mārcis Nīmants, Paula Pļavniece, Guntars Račs, Olga Rajecka, Daina Samta, Jānis Sniķers, Kārlis Staņa, Ance Strazda, Inese Tone, Kārlis Tone, Anna Ulberte.

Izrādi atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas Mobilais Telefons, radio “Naba”, biļetes pieejamas teātra trupas “Kvadrifrons” mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti