Kristīne Krūze un Rasa Bugavičute-Pēce veido izrādi par Zentu Mauriņu

Rīgas Centrālajā bibliotēkā notiks pirmizrāde režisores Kristīnes Krūzes un dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces veidotajam iestudējumam “Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi”, informēja izrādes veidotāji.  

“Mēs būsim tik lieli, cik liela mūsu griba,” ir teicis Rainis – Zentas Mauriņas draugs un paraugs literārajā darbā. Šie vārdi apbrīnojami precīzi raksturo arī pašu Zentu Mauriņu. Nepārvarama griba dzīvot pilnasinīgu, piepildītu dzīvi, alkas radīt par spīti sabiedrības stereotipiem, par spīti savai invaliditātei – ar savu dzīvi Zenta Mauriņa pierādīja, ka mūsu spējām robežu nav. Ierobežojumi ir tikai pakāpieni ceļā uz vēl pilnīgāku eksistenci. Tas noderētu katram! 

“Izrādes ideja radās, lasot Zentas Mauriņas grāmatas. Jau sākot lasīt, bija sajūta, ka varētu par šo izcilo personību veidot izrādi vai filmu, ka ar to gribas dalīties tālāk. Tas bija tik iedvesmojoši! Man, un es arī domāju – visiem no viņas ir daudz ko mācīties! Zenta Mauriņa bija latviete, sieviete, kas piedzima un dzīvoja 20. gadsimta sākumā, kura, kaut arī kopš piecu gadu vecuma bija ratiņkrēslā, tik un tā darīja to, ko savā dzīvē bija gribējusi,” pauž izrādes aktrise un producente Lauma Balode.

Zenta Mauriņa ar savu darbību jau savas dzīves laikā guva pasaules atzinību, taču Latvijā – padomju laikā – tika noliegta, aizliegta. Joprojām viņa ir viena no visvairāk tulkotajām un starptautisku atzinību guvušajām latviešu autorēm, nodzīvojot garu, sarežģītu un mīlestības pilnu mūžu ārpus Latvijas pēc Otrā pasaules kara.   

Izrādes “Zenta Mauriņa. Dokumentālie sapņi” radošā grupa: režisore – Kristīne Krūze, lugas autori – Rasa Bugavičute-Pēce, Kristīne Krūze, aktieri – Lauma Balode, Kaspars Dumburs, Anna Nele Āboliņa, kostīmu māksliniece Jana Čivžele, skaņu un mūzikas autors – Mārtiņš Meiers, scenogrāfija – Dace Sloka, gaismu māksliniece – Jūlija Bondarenko, producente – Lauma Balode. Konsultante – Maija Rolava, Zentas Mauriņas istabas vadītāja Grobiņā.   

Izrāde ir tapusi ar atbalstītāju, sponsoru un domubiedru vēlību, un pirmizrādi piedzīvos sadarbībā ar Rīgas Centrālo bibliotēku 21.novembrī plkst.19.00, 7.un 15.decembrī plkst. 19.00, 2.stāva lasītāju zālē Brīvības ielā 49/53.  Ar laiku izrādes veidotāji cer to izrādīt arī reģionos, ja radīsies tāda iespēja. Biļetes iegādājamas visās Biļešu paradīzes kasēs tikai iepriekšpārdošanā vai mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti