Konkursam uz Dailes teātra direktora amatu var pieteikties līdz 2. decembrim

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kultūras ministrija (KM) izsludina atklātu konkursu uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) “Dailes teātris” valdes locekļa amatu. Pretendenti pieteikumus aicināti KM iesniegt mēneša laikā – līdz šī gada 2. decembrim, paziņojumā medijiem informē KM pārstāvji.

Pretendentiem izvirzītās prasības ir nevainojama reputācija, akadēmiskā augstākā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība sociālajās vai humanitārajās zinātnēs, vismaz divu gadu darba pieredze vadošā amatā valsts vai pašvaldības iestādē, kapitālsabiedrībā, biedrībā vai nodibinājumā (iegūta pēdējo septiņu gadu laikā), teicamas latviešu valodas un vismaz divu svešvalodu (t.sk. angļu valodas) zināšanas, zināšanas un izpratne par kultūras nozari (īpaši teātra nozari) un valsts kapitālsabiedrības darbību, vadību, arī finanšu vadību, labas sadarbības un komunikācijas prasmes, stratēģiskas plānošanas, labas darba organizācijas un vadības prasmes, kā arī orientācija uz rezultātu sasniegšanu.

Līdz ar citiem dokumentiem Dailes teātra valdes locekļa amata pretendentiem būs jāiesniedz teātra trīs gadu darbības izvērtējums un turpmākās darbības attīstības piedāvājums pieciem gadiem, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Atbilstoši likumdošanā* noteiktajam Dailes teātra valdes locekļa amatam noteiktā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas ir 3 801,00 eiro.

Iesniegtos pieteikumus Dailes teātra valdes locekļa amatam izvērtēs speciāli izveidota nominācijas komisija. Tās priekšsēdētāja pienākumus pilda KM valsts sekretāre Dace Vilsone, komisijas priekšsēdētāja vietnieces - KM Kultūrpolitikas departamenta Nozaru politikas nodaļas vadītāja Iluta Treija, komisijas locekļu uzdevumus – VSIA “Jaunais Rīgas teātris” valdes locekle Gundega Palma, Pārresoru koordinācijas centra (PKC) Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas konsultante Kristīne Priede. Kā neatkarīga eksperte komisijas darbā pieaicināta biedrības “Latvijas Jaunā teātra institūts” valdes locekle, Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore Zane Kreicberga.

Konkurss 2019. gada 1. novembrī izsludināts oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis”, PKC un Nodarbinātības valsts aģentūras tīmekļvietnēs, kā arī KM tīmekļvietnē - sadaļā Vakances.

Jau ziņots, ka Dailes teātra vadītāja pienākumus līdz jauna teātra vadītāja atrašanai atklātā konkursā turpina pildīt līdzšinējais tā valdes loceklis Andris Vītols.

* Ministru kabineta 2015. gada 22. decembra noteikumi Nr.791 „Noteikumi par publiskas personas kapitālsabiedrību un publiski privāto kapitālsabiedrību valdes un padomes locekļu skaitu atbilstoši kapitālsabiedrības lielumu raksturojošiem rādītājiem, valdes un padomes locekļu mēneša atlīdzības maksimālo apmēru” 6., 7., 12.punkts un pielikuma 1.punkts.

KONTEKSTS:

Dailes teātra aktieru vairākums septembra beigās izteica neuzticību teātra mākslinieciskajam vadītājam Dž. Dž. Džilindžeram. Oktobra sākumā viņš parakstījis vienošanos par atkāpšanos no amata, vienlaikus paziņojot, ka vairs nedarbosies teātra nozarē.

17. oktobrī Dailes teātra direktors Andris Vītols pieņēma lēmumu atstāt valdes locekļa amatu. Viņš Dailes teātri vadījis kopš 2009. gada oktobra un darbu amatā turpinās līdz jauna valdes locekļa atrašanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti