Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ministrija izvērtē Rīgas Krievu teātra darbu

KM: Rīgas Krievu teātris jaunās direktores vadībā stabilizējas finansiāli un materiāli

Izvērtējot Latvijas teātru aizvadīto sezonu, Kultūras ministrija (KM) īpašu uzmanību pievērsusi Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra veikumam jaunās direktores Danas Bjorkas un jaunizveidotās valdes vadībā. 

“Īpašu uzmanību mēs pievēršam tām institūcijām un tiem teātriem, kur notikušas būtiskas pārmaiņas, un Rīgas Krievu teātris tādas piedzīvoja,” stāsta Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone.

Ministrijā uzskata – pārmaiņas Rīgas Krievu teātrim nākušas par labu no vairākām perspektīvām. 

“Pirmkārt, cipariskie rādītāji – redzam, ka teātris kļuvis aktīvāks, ka palielinājies jauniestudējumu skaits. Mēs ļoti priecājamies arī par to, ka jauniestudējumi mērķēti arī bērnu un jauniešu auditorijai, kas liecina par pozitīvām labām pārmaiņām. Otrais lielais sasniegums saistāms ar to, ka teātrim piesaistīts pastāvīgs mākslinieciskais vadītājs, kurš ir no Maskavas Mazās Bronnajas dramatiskā teātra, kas arī dos savu artavu teātra kolektīva attīstībā,” uzskaitīja Vilsone.

Rīgas Krievu teātrī pieaudzis ne tikai skatītāju skaits, bet arī teātra ieņēmumi. Ne tikai divkārt palielināts jauniestudējumu skaits, bet arī būtiski papildināts teātra izrāžu skaits, un līdz ar to gada laikā kopumā teātra ieņēmumi par vairāk nekā 200 000 eiro jau pārsniedz plānotos.

“Šosezon piedzīvosim padsmit pirmizrādes, līdz šim teātris veidoja sešām pirmizrādēm gadā. Trīs mēnešos mēs paspējām izlaist septiņas pirmizrādes, un līdz gada beigām mums būs līdz 13,” ar teātra plāniem iepazīstināja tā direktore Dana Bjorka. 

Izrādes būšot dažādu žanru un domātas atšķirīgām gaumēm. Tiks iestudētas gan mazās, gan lielās formas izrādes un, kā norādīja Bjorka, īpaši teātris mēģina darboties eksperimentālā virzienā, jo tas palīdz paplašināt skatītāju loku. 

“Protams, teātrim šobrīd ir lielas finanšu grūtības, jo viens no mērķiem tikt galā ar gadiem uzkrātajiem zaudējumiem. Pirmā sezona parāda, ka esam izvēlējušies pareizu taktiku, pareizi sakārtojot stratēģiju gan finanšu, gan administratīvajā sektorā,” skaidroja Bjorka. 

Kultūras ministrija atzina, ka Rīgas Krievu teātra uzsāktais kurss veiksmīgi integrēties latviešu teātru kopainā ir veicinājis teātra atpazīstamību latviešu auditorijas vidū, radošajos projektos iesaistot arī vairāk latviešu režisorus un aktierus.

“Visiem mūsu teātriem jādomā par divām mērķauditorijām – tie ir bērni un jaunieši, ļoti jādomā par šīs publikas piesaisti. Un ļoti jādomā par mūsu senioriem un senioru auditoriju, jo šī ir mūsu mērķgrupa, kuras skaits Latvijā pieaugs, un tāpēc visiem teātriem par to pastiprināti jādomā,” uzskata Vilsone. 

Rīgas Krievu teātris ir sācis aktīvāk sadarboties ar citām kultūras institūcijām – ar Daugavpils teātri, ar Leļļu teātri, ar Eduarda Smiļģa teātra muzeju, šis ir jauns vaibsts Rīgas Krievu teātra sejā. Rīgas Krievu teātrī notiks arī pirmā Latvijas Dejas balvas ceremonijas norise.  
Jau piektdien Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī gaidāma jaunākā pirmizrāde – klaunāde “Šerloks Holmss: Misis Hadsones sapņi” Krievijas režisora Alekseja Siņicina iestudējumā. 

KONTEKSTS

Atklātu konkursu uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) “Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris” valdes locekļa amatu Kultūras ministrija izsludināja 2017. gada 16. oktobrī pēc tam, kad 3. oktobrī ministrijā ar iesniegumu, kurā lūdza nepagarināt ar viņu darba attiecības, bija vērsies ilggadējais teātra valdes loceklis Eduards Cehovals. 2017. gada nogalē par piemērotāko Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra valdes locekļa amatam nominācijas komisija piecu pretendentu konkurencē atzina aktrisi un kultūras pasākumu vadītāju Danu Bjorku. Jaunā teātra valdes locekle amatā stājās  2018. gada sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti