Kultūras Rondo

Kultūras Rondo: Gundegas Repšes "Skiču burtnīca"; Rīgas Doma kora skola svin

Kultūras Rondo

Dmitrijs Rancevs piedāvā savas recenzijas un apceres krājumā "Meditācijas un precizējumi"

TDA "Katvari" simtgadi svin ar mūsdienu dejas izrādi "33 minūtes tur..."

«Katvari» 100 gadu jubileju atzīmēs ar vērienīgu koncertu un jaunu deju izrādi 

Tautas deju ansamblis “Katvari” šogad, atzīmējot nozīmīgo 100. jubileju, skatītājus iepriecinās ar diviem vērienīgiem notikumiem – tradicionālo jubilejas koncertu "1/2 naftalīna..." 1. jūnijā Limbažu estrādē un jaunu un neierastu mūsdienu dejas izrādi "33 minūtes tur", kas notiks 31. maijā Limbažu Kultūras namā, informēja ansambļa pārstāvji. 

Lielajā jubilejas koncertā – nakts sadejošanās ar draugiem "1/2 naftalīna..." – uzstāsies pašreizējie un bijušie katvarieši un viņu studija “Varavīksne”, kā arī “Katvaru” draugi – tautas deju ansambļi “Zīle” un “Rotaļa”, deju kopas “Zalktis” un “Bramaņi”, vidējās paaudzes deju kopa “Daiļrade”. 

Koncerta programmā iekļautas tādas izcilas latviešu tautas dejas kā  "Dejotprieks", “Pie Daugavas", “Es par bēdu nebēdāju”, “Jautrās dzirnavas”. Sadarbībā ar horeogrāfu Agri Daņiļeviču iecerēta īpaša deja tiem dejotājiem, kuru ģimenes ar “Katvariem” saistītas vairākās paaudzēs – ģimenei būs iespēja dejot kopā.

Tautas deju ansamblis (TDA) “Katvari” šobrīd ir vecākais deju ansamblis Latvijā, kurš joprojām darbojas un deju mākslā aizrauj arvien jaunas paaudzes. Ikreiz nozīmīgās jubilejas reizēs “Katvari” paralēli tradicionālam skatuves tautas deju koncertam iestudē tautas deju dejotājiem ko neierastu. Tā savulaik radās dejas izrāde “No zobena Saule lēca”, vēlāk kopā ar ritma apvienību “Pulsa efekts” tapa “Inficētais”. 

Atzīmējot apaļo jubileju – 100 gadus –, šogad tika nolemts skatītājus un arī pašus dejotājus pārsteigt ar kaut ko pavisam jaunu un nebijušu – mūsdienu dejas izrādi, kas savā stāstā iekļaus arī skatītājus un padarīs tos par daļu no izrādes.  

Izrādes uzvešanā talkā ir aicināts itāļu horeogrāfs Markuss Kmolnings, kurš ir spējis salikt kopā vairākas neparastas idejas – unikālā izrāde ļaus publikai būt gan skatītājiem no malas, gan atrasties izrādes stāsta vidū, deju laukumā.  Tas viss notiks, skatītājiem pat nepieceļoties no savām sēdvietām. 

Deju ansamblis sekmīgi realizējis dažādus kultūras un labdarības projektus. Kā veiksmīgāko var minēt dejas izrādi "No zobena Saule lēca", kuru noskatījušies vairāk nekā 370 00 Latvijas iedzīvotāju un ārzemju viesi.

Jubilejas koncerti "33 minūtes tur" notiks 1. jūnijā plkst. 22.00 Limbažu estrādē. Izrādes "33 minūtes tur" notiks 31.maijā plkst. 18.00 un 19.30 Limbažu Kultūras namā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti