JRT jauniestudējuma «Pilna Māras istabiņa» veidotāji meklē Latvijas dižģimenes

Gatavojoties Māras Zālītes dramatiskās poēmas "Pilna Māras istabiņa" pirmizrādei Ineses Mičules režijā, izrādes radošā komanda meklē Latvijas dižģimenes. Iestudējuma pirmizrāde plānota 2016.gada 22.janvārī Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lielajā zālē.

2016.gadā būs pagājuši 35 gadi kopš lugas "Pilna Māras istabiņa" sarakstīšanas un nedaudz mazāk kopš plašu rezonansi ieguvušā iestudējuma Jaunatnes teātrī. Kā norāda izrādes veidotāji, ir citi laiki, cita paaudze, kurai gribas pārskatīt savu dzīvošanu, meklēt atbildes uz jautājumiem, kas dara mūs stiprus, kas - vājus. Tas ir katras paaudzes atziņu ceļš, un, šo ceļu ejot, var pārdomāt dzīves ideālus, pārliecību un vērtību pamatus, lai turpinātu tiekties, lai neapstātos, neizzustu.

"Mums izrādes "Pilna Māras istabiņa" darba gaitā radās jautājums, vai Latvijā ir lielas ģimenes, kurās trīs līdz četras paaudzes joprojām turas kopā un stiprina cita citu? Vai ir?" jautā izrādes režisore Inese Mičule. "Mēs tādu meklējam! Lielu un stipru ģimeni, kurā nav zudusi saikne starp vairākām paaudzēm. Ģimene - Dzīvības koks - ar stiprām saknēm, stipru stumbru un zariem, kas tiecas augšup. Ģimene - apliecinājums pagātnei un apstiprinājums nākotnei, Austras koka modelis dzīvē," pauž režisore.

Dižģimenes tiek aicinātas pieteikties līdz šī gada 13.decembrim, sūtot ģimenes aprakstu un fotogrāfiju uz e-pastu "[email protected]". No visiem pieteikumiem izrādes radošā komanda izvēlēsies vienu ģimeni, kurai būs iespēja piedalīties īpašā fotosesijā - uzņemtā fotogrāfija rotās jauniestudējuma afišu. Dižģimenei būs iespēja tikties arī ar izrādes radošo komandu, kā arī noskatīties izrādi "Pilna Māras istabiņa". Izvēlētā dižģimene tiks paziņota 15.decembrī.

Izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece ir Katrīna Neiburga, komponists - Rihards Zaļupe. Iestudējumā piedalās aktieri Regīna Razuma, Elita Kļaviņa, Iveta Pole, Ance Strazda, Andris Keišs, Vilis Daudziņš, Gatis Gāga, Varis Piņķis, Andis Strods, Ivars Krasts, Edgars Samītis un Mārtiņš Velps.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti