Jaunos aktierus iespējams novērtēt Čehova «Vaņas» iestudējumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Teātra mājā “Zirgu pasts” 13. janvārī plkst. 19 notiks Dramatiskā teātra aktiera mākslas un režijas mākslas 4. kursa studentu diplomdarba “Vaņa” pirmizrāde Māras Ķimeles režijā.

Režisors Elmārs Seņkovs, iestudējot izrādi “Kaija” Latvijas Nacionālajā teātrī, atklājis, ka “dzīvē katram režisoram no klasiķa Čehova darbiem jāiestudē vismaz vienreiz „Kaija” vai “Tēvocis Vaņa””.

“Kaija” ar Akadēmijas studentu Igora Šeļegovska, Alises Danovskas, Mārtiņa Zariņa piedalīšanos savu pirmizrādi nupat piedzīvojusi un, lūk, 4. Dramatiskā teātra aktiera mākslas un režijas mākslas kursa studentu izpildījumā ''Zirgu pastā'' tiek nodots jau nākamais diplomdarbs, viens no Antona Čehova svarīgākajiem dramaturģijas darbiem – “Vaņa”.

Čehovs savā lugā mūs iepazīstina ar labiem, čakliem un tikumīgiem cilvēkiem, kuri visiem spēkiem kalpo profesoram Serebrjakovam. Viņš ir mācējis sevi nostādīt īpašā situācijā un kā pašsaprotamu pieņem vispārējo pielūgsmi. Jaunā, skaistā, talantīgā Helēna cenšas būt viņam uzticama sieva, kaut arī gaisā virmo jaunas mīlestības aicinājums. Izņemot veco profesoru, mīl visi. Atkarība, kaislība, mīlestība, sāpes, izmisums, apskaidrība – šī ir lugas varoņu jūtu amplitūda.

“Vaņa” ir stāsts par neuzdrīkstēšanos, par atkarību no citiem, par mīlestību un kaislību, par spēju jeb arī nespēju dzīvot atbilstoši savam iekšējam uzdevumam. Par spēju būt brīvam.

Lomās -  Andris Gindra, Toms Treinis, Toms Veličko, Emīls Krūmiņš, Madara Bore, Elīna Dambe, Kārlis Reijers, Igors Šelegovskis. Režisore - Māra Ķimele.

Izrādes veidotāji aicina interesentus iegādāties biļetes uz izrādēm 9. un 16. februārī plkst. 19 “Zirgu pastā” (Dzirnavu iela 46).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti