Ģertrūdes ielas teātrī noslēgusies desmitā – jubilejas sezona

Ar Janas Jacukas solo darba “Baiļu rutīna” pirmizrādi un dalību starptautiskajā tiešsaistes festivālā “Postwest “ Ģertrūdes ielas teātris (ĢIT) noslēdzis savu 10. sezonu. Desmitgadi teātris atzīmēja ne tikai ar festivālu “TOP 10 ĢIT” un vairākām pirmizrādēm, bet arī koncertiem, izstādēm, jauniem sadarbības projektiem, mākslinieku rezidences atklāšanu un pirmajām tiešsaistes izrādēm, informēja teātra pārstāvji.

Šo sezonu Ģertrūdes ielas teātris pavadīja jubilejas zīmē. Lai koncentrēti atskatītos uz paveikto, no 22. līdz 27. oktobrim notika īpaša izrāžu skate “TOP 10 ĢIT”, kur tika spēlētas gan šībrīža programmā, gan speciāli jubilejai atjaunotas izrādes no teātra pirmajām sezonām.

Jubilejas nedēļā notika arī Baltijas valstu jauno skatuves mākslinieku tikšanās, atklājot ĢIT mākslinieku rezidenci, kas paredzēta radošā procesa atbalstam, mērķtiecīgiem eksperimentiem un izpētes procesam. Pateicoties sociālās uzņēmējdarbības grantam un “Norden” Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra” finansiālam atbalstam šovasar pirmajās rezidencēs piedalīsies mākslinieces Barbara Lehtna (Igaunija) un Iivi Meltaus (Norvēģija).

2019./2020. gada sezonā ĢIT telpās pirmizrādi piedzīvojuši pieci darbi – horeogrāfes Agates Bankavas darbs “Kur tu esi kad es guļu”, režisora Vsevoloda Ļisovska izrāde “Situāciju komēdija”, iestudējums “Te sākas nakts” Vladislava Nastavševa režijā, režisora Andreja Jarovoja izrāde “Malkas ceļi” un horeogrāfes Janas Jacukas darbs “Baiļu rutīna”.

Arī valstī izsludinātā ārkārtas stāvokļa laikā ĢIT nezaudēja saikni ar skatītājiem, pirmoreiz iestudējot arī divas tiešsaistes izrādes – “Taņas dzimšanas diena WEB”, kas bija izrādes “Taņas dzimšanas diena” tiešsaistes adaptācija un “Taņas dzimšanas diena. Berlīne” – jaunradīts darbs par 1989. gada notikumiem Baltijā un Berlīnē tiešsaistes festivāla “Postwest” programmā.

Izrādes “Taņas dzimšanas diena. Berlīne” video ieraksts joprojām pieejams tiešsaistē.

Ģertrūdes ielas teātra programmu šosezon papildināja arī citu producētas izrādes – režisores Lienas Šmukstes “Grāmata zīme”, apvienības “KatlZ” producētā režisores Ļeras Surkovas izrāde “Karš vēl nav sācies” un Latvijas Kultūras akadēmijas leļļu teātra kursa absolventu diplomdarbs “Nelabā roka” Kārļa Krūmiņa režijā.

Tāpat ĢIT notikuši seši koncerti, astoņas viesizrādes, konferences un diskusijas, bija apskatāma Krišjāņa Elvika personālizstāde “Starpbrīdis/Intermission” un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras studentu darbi, kas veidoti Satori.lv grāmatžurnālam “Paģiras”. Šajā sezonā teātris izdeva savu pirmo plānotāju ar Ievas Kauliņas zīmējumiem, iedvesmojoties no Džeinas Fondas, Dejas dienā aicināja uz rīta drosmes tiešsaistes aerobiku kopā ar Janu Jacuku, kā arī izveidoja sejas aizsargmaskas ar teātra logo, kuras varēs iegādāties arī nākamajās sezonā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti