FOTO: Artūra Dīča lugā Elmārs Seņkovs ieskatās vienkāršajā cilvēkā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Šodien, 8. martā, Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvo Artūra Dīča  “Arī vaļiem ir bail” Elmāra Seņkova režijā, informē teātra pārstāve Līga Rimšēviča.

Kad trīsdesmitgadīga vīrieša dzīvē itin nekā netrūkst – ir veiksmīga karjera, laimīga ģimenes dzīve, brīnišķīgi vecāki un burvīgi bērni, kad pietiek naudas un ideju ceļojumiem vai citām atpūtas iespējām, - kādā rītā tu, dzerot rīta kafiju, saproti: nekas no tā visa tev vairs nesagādā prieku. Ko darīt? Vai ir vērts to kādam teikt? Vai to sapratīs? Varbūt pārpratīs? Sadzīves drāma par mūsdienu Latvijas cilvēkiem, kurā daudz līdzības ar bērnībā izsapņoto Sprīdīša sapni par Laimīgo zemi. Un mūsu varonis nolemj doties pasaulē... t.i., iziet ārpus ierastās trajektorijas - darbs un mājas. 

“Tēma bija uztaisīt izrādi par trīsdesmitgadnieku paaudzes eksistenciālu sajūtu. Par to, kas šodien patērētāju sabiedrībā 21. gadsimta cilvēkam ir eksistenciālisms.

Gribējās taisīt izrādi nevis par marginālām personām vai par kādu īpašu notikumu, bet ieskatīties tieši vienkāršajā cilvēkā: kas ir tas cilvēks, kuru mēs visi paši caur sevi definējam.

Es aizgāju pie Artūra un teicu: klausies, ir jāraksta!” ieceres attīstību pārstāsta režisors Elmārs Seņkovs.

Un Artūrs Dīcis atsaucās: “Tā bija vēlme radīt mūsdienīgu varoni. Vēl pirms gadsimta varoņiem bija citas problēmas, bet mūsdienu varoņi ir tādi, kuriem… kuriem nav problēmu! Ja nerunājam par cilvēktraģēdijām, tad tādu īstu laikmeta problēmu, par laimi, šodien nav. Mēs tās paši sev saražojam, lai interesantāk dzīvot.”

Lomās: Maija Doveika, Ģirts Liuziniks, Marija Bērziņa, Daiga Gaismiņa, Lāsma Kugrēna, Liene Sebre, Normunds Laizāns, Kārlis Reijers, Igors Šelegovskis,  Roberts Dauburs, Andris Zeļonka

Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Reinis Suhanovs, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, komponists Edgars Mākens, video mākslinieks Toms Zeļģis, producente Ilona Matvejeva.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti