Festivālu «Laba daba» papildina laikmetīgās dejas un teātra izrāžu programma

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

No 3. līdz 5. augustam Līgatnes pagasta, “Ratniekos” norisināsies starptautiskais mūzikas un mākslas festivāls “Laba daba”. Paralēli piecām mūzikas skatuvēm, uz kurām būs redzami teju 90 muzikālas apvienības, dažādās festivāla norises vietās būs vērojamas 12 laikmetīgās dejas, leļļu, objektu un netradicionālo formu teātra izrādes, kā arī audiovizuālas radio mākslas performances. 

Festivālā varēs vērot jaunākās paaudzes laikmetīgās dejas horeogrāfu skatījumu uz kustību, telpu, objektiem, pašmāju un starptautiskas sadarbības objektu izrādes, spilgtas bērnu izrādes un teātra valodā radītas refleksijas par mākslinieka dzīvi 20. gs. sākumā, informēja Radio “Naba” pārstāve Anete Enikova. Savukārt uz Radio “Naba” skatuves, būs vērojamas četras audiālas performances paralēli tiešraižu programmai, kuru varēs dzirdēt kā festivālā uz vietas, tā radio aparātos FM 95,8 un Radio "Naba" mājaslapā.

Sestdienas, 4. augusta, rītā plkst. 10.00 tiem, kas modīsies agri, būs iespēja redzēt izrādi par leģendām un mītiem apvīto 20. gadsimta sākuma mākslinieku, Rīgas dendiju Kārli Padegu. Pie “Suņa skatuves” aktieri Mārtiņš Upenieks un Inga Tropa uzburs bohēmista dzīves ainas un stāstīs stāstus par šo mākslinieku izrādē “Padegs un Padegs”. Izrādes režisors – Varis Piņķis, dramaturgs – Ivo Briedis, piedalās – Mārtiņš Upenieks un Inga Tropa, producents – Mūzikas un mākslas atbalsta fonds.

Divas leļļu un objektu miniatūrizrādes varēs vērot jau piektdienas vakarā plkst. 21.00, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) un A. Zelveroviča Varšavas teātra akadēmijas Belastokas leļļu fakultātes studentu sadarbības projektos. Izrādē "Par Tuvu" (oriģ. "Za blisko") tiek risināts par mūžseno jautājumu “Kur tas ir – tuvu?”. “Lieta par vīru ar lietām" (oriģ. "The Case of the Man in a Suit with a Suitcase"). Iepazīstina ar absurda cilvēka pasauli. Ir vīrs un lietas. Lietas vīram traucē kārtot lietas.

No šī gada LKA Laikmetīgās dejas bakalauru studiju absolventu darbiem varēs redzēt trīs jauno horeogrāfu izrādes – Sabīnes Neilandes izrādi “Dzīvnieku ferma”, Janas Jacukas izrādi  “Faux Pas” (“Piezīme nevietā”) un Lauras Gorodko izrādi – dejas performanci “Y”. Tās ir trīs dažādas laikmetīgās dejas izrādes, kuras vieno dažādu objektu un formu iekļaušana izrādēs, dabas saspēle ar tehnoloģijām. “Dzīvnieku ferma” ir Džordža Orvela darbā balstīts darbs, kurā tiek meklēts kopīgais un atšķirīgais cilvēku un dzīvnieku pasaulēs. Dejā tiek meklēts dejotāju iekšējais zvērs, balansējot to ar cilvēcību. Laikmetīgās dejas performance “Y” ir duets, kurā galvenajās lomās cilvēka individualitāte un mākslīgi izveidota telpa. 

Tā ir refleksija par cilvēku un tam apkārt esošajiem sociālajiem, virtuālajiem, transporta, saziņas… tīkliem. Savukārt izrāde “Faux Pas” jeb “Piezīme nevietā” ir laikmetīgās dejas un cirka simbioze, kurā savijas trauslas metaforas par divu cilvēku privāto, citiem neredzamo attiecību pusi, kavējoties atmiņās par to, kas reiz ir bijis.

Pašiem mazākajiem festivāla apmeklētājiem aizraujošos piedzīvojumos aicinās doties līdzi Latvijas Leļļu teātra izrāde “Tuntuļu Jurītis”, kas ir stāsts par apķērīgu lauku zēnu Jurīti un viņa piedzīvojumiem. Šī izrāde atzīta par vienu no aizvadītās sezonas labāko izrādi bērniem.

Savukārt otras izrādes “Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko” pamatā ir latviešu tautas pasaka, kurā par daļu no izrādes kļūst arī paši skatītāji. Bērni aicināti uz izrādi paņemt līdzi kādu rotaļlietu vai ikdienas objektus. 

Visu festivāla norises laiku Radio “Naba” raidīs festivāla sajūtas no Radio “Naba” skatuves, šogad paralēli intervijām, sarunām un lielo skatuvju tiešraidēm uz šīs skatuves būs vērojamas 4 audiovizuālas radio mākslas performances šo programmu piektdienas vakarā atklās “Dr. Klisicka laboratorija”, kas apvieno 80. gadu new wave un experimental mūziku ar misticismu. 
Savukārt vēl trīs radio mākslas performances būs vērojamas sestdienas rītā - eksperimenti un dziesmu tekstu darbnīca ar apvienību “bernurits”, hip-hop mākslinieks “Jacques of S'T'A” un “Waterflower“ ar elektroakustisku performanci, kuru papildina dabas skaņu ieraksti, ēterisks dziedājums un dzīva puķe, kas uz skatuves pārtop par sintezatoru.

Programmas aktualitātēm un jaunumiem var sekot līdzi facebook.com vietnē un festivāla mājaslapā

PROGRAMMA

Piektdiena (3.08):
21.00 Kraukļa ligzda: Leļļu un objektu teātris // “Par tuvu” ("Za blisko") (LV/PL)
21.30 Kraukļa ligzda: Leļļu un objektu teātris // “Lieta par vīru ar lietām” (The Case of the Man in a Suit with a Suitcase") (LV/PL)
22.00 Muzikāla performance // Dr. Klisicka laboratorija

Sestdiena (4.08):
10.00 Suņa skatuve: Teātris // "Padegs un Padegs"
11.00 Aktivitāšu pļava pie Eža skatuves: Teātris bērniem // "Aizej tur, nezin kur, atnes to, nezin ko"
11.00 Radio “Naba” skatuve: Dziesmu vārdu darbnīca // Skaņu mākslas kolektīvs "Bērnu rīts" 
12.00 Suņa skatuve: Teātris bērniem // "Tuntuļu Jurītis"
12.00 Radio “Naba” skatuve: Dzīvais koncerts // Jacques of S'T'A 
13.00 Radio “Naba” skatuve: Dzīvais koncerts // "Waterflower"
13.30 Suņa skatuve: Laikmetīgā deja  // "FAUX PAS" (“Piezīme nevietā”)
21.00 Pūces miga: Laikmetīgā deja // "Performance Y"
22.00 Pūces miga: Laikmetīgā deja // "Dzīvnieku ferma"
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti