Festivālā «Lagarastāvokļi» iepazīstinās ar dramaturga Žana-Lika Lagarsa daiļradi

Atzīmējot franču izcilā dramaturga Žana-Lika Lagarsa (Jean-Luc Lagarce) sešdesmit gadu jubileju, Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) organizē festivālu “Lagarastāvokļi”, kas norisināsies no 26. līdz 28. aprīlim. Festivāla mērķis ir iepazīstināt Latvijas kultūrvidi ar dramaturga Žana-Lika Lagarsa radošo darbību.

Festivāla programmā ir diskusiju un debašu diena, kino seanss, meistardarbnīca teātra un franču kultūras interesentiem, līdz šim Latvijā neiestudētas Žana-Lika Lagarsa lugas dramatizējums latviešu valodā Elzas Feldmanes režijā un Francijas Franškontē Universitātes teātra trupas viesizrāde par Lagarsa dzīvi un teātra radīšanu.

Festivāls “Lagarastāvokļi” ir daļa no LKA un Franškontē Universitātes teātra trupas (Théâtre universitaire de Franche-Comté) sadarbības. Tās pirmais posms tika realizēts 2016.gada maijā, kad LKA franču teātra darbnīcas pārstāvji piedalījās festivālā Bezansonā.

Franškontē Teātra universitātes trupa dibināta 1986.gadā. Tās darbība ir vērsta uz iztēles un kritiskās domāšanas attīstīšanu un pasaules skatījuma bagātināšanu. Teātra trupa izrādes iestudē Francijā un ārpus tās robežām, kā arī organizē starptautiskus seminārus.

26.aprīlī Eiropas Savienības mājā notiks apaļā galda diskusija, kuras pirmajā daļā tiks runāts par Žana-Lika Lagarsa dzīvi, literāro darbību, bet otrajā daļā par Žana-Lika Lagarsa rakstīšanas stilu, viņa karjeru un refleksijām par to, kā iestudēt dramaturga lugas Latvijas teātros, uzklausot franču režisoru pieredzi.

26.aprīļa vakarā kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies Ksavjēra Dolana filmas “Tas ir tikai pasaules gals” (“Juste la fin du monde”) seanss, kā arī diskusija par lugas adaptāciju teātrī un kino. Diskusijā piedalīsies teātra un kino aktieris, izdevuma “Neatbilstošie vientuļnieki” (“Les Solitaires Intempestifs”) literārais direktors Francuā Berērs un režisors Jānis Putniņš.

Teātra meistardarbnīca, kas tiks iedalīta divās daļās, norisināsies LKA Teātra mājā “Zirgu pasts” 27.aprīlī. Tās pirmo daļu vadīs aktieris, režisors, Starptautiskās Teātra universitāšu asociācijas (AITU-IUTA) dibinātājs un administrators Alans Ševaljē, bet otro – Franškontē Teātra universitātes līdzdibinātājs, aktieris, teātra darbnīcu vadītājs, režisors Jozefs Melkors. 

Festivāla noslēgumā tiks rādītas divas izrādes. 27.aprīlī LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā režisores Elzas Feldmanes iestudētās lugas “Es biju mājās un gaidīju, kad atnāks lietus” (“J’étais dans ma maison et j’attendais que la plui vienne”) pirmizrāde, lomās – Karīna Tatarinova, Dace Everss, Ilze Āboltiņa, Māra Uzuliņa, Sandija Dovgāne.

“Es biju mājās un gaidīju, kad atnāks lietus” ir pirmā Žana-Lika Lagarsa luga, kas iestudēta latviešu valodā.

28.aprīlī LKA Teātra mājā “Zirgu pasts” - Franškontē Universitātes teātra trupas iestudējums “Pēdās…” (“Sur les traces de…”, režisors Žozefs Melkors). Tas ir stāsts par kaislīgu teātra trupu, kas nolemj atgriezties Žana-Lika Lagarsa pēdās, aptverot vairākus viņa darbus un dramaturga dzīves notikumus. “Leģenda, ko mēs stāstām bērniem: nāves stundā iespējams atskatīties uz visu mūsu dzīvi.”

Pasākumu valoda – latviešu un franču, Visiem pasākumiem tiks nodrošināts tulkojums, sola rīkotāji. Ieeja visos pasākumos bez maksas, taču vietu skaits pasākumos ir ierobežots, tāpēc festivāla rīkotāji aicina iepriekš pieteikties ej.uz/lagarastavokli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti