Februārī Ģertrūdes ielas teātra programmā atgriežas «Leģionāri. Diskusija ar kaušanos»

Pēc ilgāka laika pārtraukuma Ģertrūdes ielas teātra programmā atgriežas Valtera Sīļa iestudējums “Leģionāri. Diskusija ar kaušanos”. Izrāde tiks spēlēta 21., 22. un 23. februārī plkst. 19.00, informēja Ģertrūdes ielas teātra pārstāvji.

“Izrāde sākas kā ļoti diplomātiska diskusija starp zviedru un latvieti, argumentējot Latvijas un Zviedrijas pozīcijas un skaidri izvirzot pretenzijas par otras puses pieļautajām kļūdām un neadekvātiem lēmumiem. Taču, lai kādi risinājumi tiktu meklēti, atrodas arī ļoti nopietni pretargumenti. Izrādei pakāpeniski attīstoties, mums atklājas tā emocionālā pasaule, kādā atradās abas šajos notikumos iesaistītās puses, un no pieklājīgas diskusijas izrāde pakāpeniski kļūst daudz fiziskāka, jo risinājumu neizdodas atrast, taču izdodas atrast jaunus un jaunus pierādījumus katras puses nebūt ne tīrajai reputācijai,” par izrādi stāsta režisors Valters Sīlis.

“Leģionāri. Diskusija ar kaušanos” ir līdzsvara meklējumi mūžīgajai dilemmai starp indivīda un sabiedrības brīvību. Vai cena, ko maksājam par vispārējo labumu, nav pārāk augsta? Dzīva diskusija divu jaunu cilvēku starpā atklāj gruzdošo zemslāni – aizvainojumu par pāridarījumu un pieviltu uzticēšanos. Taču jautājums paliek atklāts – kurš ir pievīlis kuru, un – kāpēc?

2011./2012. gada sezonā izrāde saņēmusi “Spēlmaņu nakts” balvu kā “Gada latviešu autora darba iestudējums”, Valters Sīlis nominēts kā “Gada režisors” un Kārlis Krūmiņš kā “Gada aktieris”.

Autori Karls Alms (Carl Alm, Somija), Ieva Kauliņa, Kārlis Krūmiņš, Valters Sīlis. Režisors Valters Sīlis. Spēlē Karls Alms, Kārlis Krūmiņš. Scenogrāfe Ieva Kauliņa. Gaismas Māra Jarovoja.

Biļetes uz izrādēm pieejamas internetā un NicePlace Telpā Kr. Baronā ielā 21a. Biļešu cena 12 EUR, studentiem, skolēniem, skolotājiem, pensionāriem – 7 EUR. Tirdzniecībā pieejamas arī biļetes uz izrādēm “Heda”, “Rondo”, “Melnā sperma”, “Future Freak”, “ANNA: ЛЮБОЛЬ”, “Vingrinājumi ar ābolu un loku” un “Memor” janvārī un februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti