Rīta Panorāma

Intervija ar Tomu Burānu un Reini Sējānu

Rīta Panorāma

Intervija ar Timuru Tomsonu un Baibu Bartkeviču

oriģināldramaturģijas īsizrādes DDT desmitās jubilejas gadā

«Dirty Deal Teatro» turpina īsizrāžu ciklu ar Meikšāna, Eihes un Sīļa izrādēm

4. novembrī plkst. 16.00, 18.00 un 20.00 „Dirty Deal Teatro” (DDT) norisināsies DDT desmitgades svinību īsizrāžu cikla otrais pasākums - tiks izrādītas Viestura Meikšāna, Mārtiņa Eihes un Valtera Sīļa īsizrādes.

2017. gada augustā „Dirty Deal Teatro” svinēja savu desmito dzimšanas dienu. Viens no svinību īpašajiem notikumiem - DDT mākslinieku veidotu oriģināldramaturģijas īsizrāžu cikls, savu norisi turpina visas 2017/2018 teātra sezonas garumā. 4. novembrī teātris aicina uz otro cikla pasākumu - trim īsizrādēm, kuras veidojuši vieni no zināmākajiem Latvijas teātru režisoriem - Viesturs Meikšāns, Mārtiņš Eihe un Valters Sīlis.

Īsizrāžu cikla ietvaros, reflektējot par pēdējo desmit gadu laikā piedzīvoto un radīto, vairākas teātra mākslinieku komandas apkopo pieredzi un iztēli, mēģinot iezīmēt nākotnes perspektīvas mikro un makro pasaulēm, kurās mītam, domājam un darām. Aicinot kopīgi meklēt atbildes uz jautājumiem, kādi mēs bijām, kādi esam un kādi būsim? Cik daudz mums visiem kopīgā un cik atšķirīgā?

"Izrādes nosaukums - "Šangri-la." Starp vārdiem ir klusums, ap tinti ir baltums, aiz kartēm ir tas, ko kartēs nevar ielikt. Izrāde par visu to, kas ir nezināms, līdz ar to dzīvs, radošs, mūs ietekmējošs. Šī ir izrāde par vēlmi apzināti apmaldīties nezināmajā," savu iestudējumu raksturo Viesturs Meikšāns.

"Vai mēs varam iztēloties, kur mēs būsim pēc desmit gadiem? To ir ļoti grūti skaidri pateikt. Tādēļ šajā darbā atgriezīsimies 10 gadu senā pagātnē un mēģināsim saprast, kas nodarbināja mūsu prātus. Ar kādu informāciju un vērtībām mēs dzīvojām tajā laikā, un vai tad bija iespējams paredzēt kādi būs nākamie desmit gadi," par savu īsizrādi saka Valters Sīlis.

"Piecpadsmit minūtes kopā ar meitu uz vienas skatuves. Caur Vērdiņa dzejoļiem ieraudzīt manas un Mares pasaules izpratnes atšķirības. Par labo un par apsolīto," savas īsizrādes tēmu atklāj Mārtiņš Eihe.

Valmieras Drāmas teātra režisors Viesturs Meikšāns (1980) pirmo nomināciju Latvijas Teātra gada balvai kategorijā „Spilgtākā debija” saņēmis jau pirmajā patstāvīgā darba gadā. Meikšāns regulāri darbojas arī citos Latvijas profesionālajos teātros, pēdējos gados iestudējis izrādes ārvalstīs un pievērsies mūsdienu operas režijai. 2010. gadā saņēmis Spēlmaņu nakts" 2009/2010 balvu kategorijā „Gada režisors" (par izrādi „Plūdi un saulgrieži Straumēnu skaņās"). Ar „Dirty Deal Teatro” režisors sadarbojies vairākkārt, pēdējo reizi 2015. gadā, iestudējot izrādi "Ainava un bars" - vācu dramaturga Mariusa fon Maienburga lugu triloģijas noslēgumu.

Mārtiņš Eihe (1975) ir Valmieras Drāmas teātra režisors jau kopš 2006. gada. Radoši darbojies arī Latvijas Nacionālajā un Dailes teātrī, piedalījies dažādos neatkarīgos projektos un festivālos, ir viens no radošās apvienības un festivāla "Nomadi" dibinātājiem un vadītājiem.  2005. gadā par G. Priedes lugas "Zilā" iestudējumu saņēmis "Spēlmaņu nakts" 2004/2005 balvu kategorijā "Spilgtākā debija", nākamajos gados ticis vairākkārt nominēts, tostarp, 2014. gadā, kategorijā "Gada mazās formas izrāde"  par izrādi "Lūša stunda" (Valmieras Drāmas teātris). "Dirty Deal Teatro" Eihe iestudējis vairākas izrādes bērniem - "Mazais cilvēks" (2008), "Ziemas māja" (2013), teātrī rādīta arī viņa komēdija "Kāpēc es mīlu krievus" (2012) u.c.

Valters Sīlis (1985) ir Latvijas Nacionālā teātra režisors, regulāri darbojas arī "Dirty Deal Teatro" un neatkarīgos projektos. Kopš 2008. gada saņēmis vairākas "Spēlmaņu nakts"  balvas kategorijās "Gada spilgtākā debija", "Gada izrāde", "Gada mazās formas izrāde" u.c. Tostarp, režisors nominēts arī šī gada (2016/2017) "Spēlmaņu nakts"  balvai nominācijā "Gada režisors"  par izrādēm "Veiksmes stāsts" (Latvijas Nacionālajā teātrī)  un "Būt nacionālistam" (Dirty Deal Teatro).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti