«Dirty Deal Teatro» jaunajā sezonā - oriģināldramaturģija un drosmīgi jaunie mākslinieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Jaunajā sezonā "Dirty Deal Teatro" gaidāmi vairāki interesanti jauniestudējumi un projekti. Būtisks uzsvars tiks likts uz oriģināldramaturģijas iestudēšanu, vēstures un sociālpolitiskām tēmām, kā arī uz sadarbību ar jauniem, drosmīgiem māksliniekiem.

22. septembrī pirmizrādi piedzīvojusi režisores Paulas Pļavnieces izrāde jauniešiem “Veiksmes akadēmija”. Izrādē piedalās aktieri Artūrs Putniņš un Ance Muižniece.

“Veiksmes akadēmija” aizsāk jaunu "Dirty Deal Teatro" veidotu izrāžu ciklu “Jaunie pieaugušie”, kas radies ar vēlmi aktuālā un laikmetīgā teātra valodā uzrunāt jaunus cilvēkus vecuma grupā no 15 līdz 24 gadiem un censties viņiem parādīt to, kā māksla palīdz atrast domubiedrus un dvēseles radiniekus, paplašināt savu uztveres lauku, uzdot jaunus jautājumus un meklēt atbildes uz esošajiem. Cikla "Jaunie pieaugušie" izrādes ir mobilas un viegli pielāgojamas, ar mērķi viesoties pie vidusskolniekiem gan Rīgas, gan Latvijas reģionu skolās.

1. novembrī "Dirty Deal Teatro" gaidāma pirmizrāde Ingas Gailes lugai “Tēvs varonis '69” Dāvja Auškāpa režijā.

Izrāde būs stāsts par diviem cilvēkiem – vīrieti un sievieti, kuri satiekas Rīgā 1969. gadā. Viņi ir jauni, viņi viens otram patīk, ir maijs un viņiem priekšā ir... visa dzīve. Tomēr jaunajam vīrietim tūlīt ir jādodas dienēt armijā, un viņu var aizsūtīt uz jebkuru no pārmēru plašās Padomju Savienības vietām. Ja vien viņa tēvs, kurš strādā kādā īpašā vietā, viņam nepalīdzēs... Izrādē piedalīsies aktieri Kaspars Zāle, Ruta Vītiņa, Reinis Boters un Anete Saulīte.

Decembra sākumā "Dirty Deal Teatro" plānota pirmizrāde dramaturga Jāņa Baloža projektam “Kas notiks rītdien?”, kura dramaturģisko pamatu veido četru, dažādās pasaules vietās (Beļģijā, Sīrijā, Polijā un Latvijā) dzīvojošu cilvēku video dienasgrāmatas, radītas laika posmā no 2015. gada decembra vidus līdz 2016. gada jūnija beigām. Izrādes tapšanā dramaturgs sadarbosies ar režisori Paulu Pļavnieci.

2017.gada martā paredzēts iestudēt Matīsa Gricmaņa lugu “Nacionālists”, kuras režisors būs Valters Sīlis.

Tas būs dokumentāls stāsts par sabiedrības vairumam nepamanītu nacionālistu kustību. Šie jaunieši apvienojas, jo ir kritiski pret meinstrīma politiku. Viņi kopīgi muzicē, rīko lāpu gājienus un apgūst militāro tuvcīņu. Negaidīti, dažādu politisku sakritību dēļ, šiem jauniešiem ir izdevība kandidēt Saeimas vēlēšanās un reāla iespēja iekļūt parlamentā, lai realizētu savu, latviskā dzīvesziņā balstīto politiku.

Starp plānotajiem šīs sezonas iestudējumiem ir arī Mārča Lāča, Anetes Konstes un Jāņa Joņeva izrāde “Zvērīgā mīla”, Ģirta Šoļa izrāde “Vemšanas stāsti” un Daigas Kažociņas projekts par Kandinska krāsu teoriju.

Šajā sezonā paredzēts arī viens jauniestudējums bērnu un jauniešu repertuāram “Šmulītis” - režisore Laura Čaupale veidos izrādi, kurā mēģinās ar bērniem runāt un domāt par nāvi caur dažādu kultūru perspektīvām. Izrāde paredzēta 1. - 4. klašu skolēniem.

Tiks turpināts arī pasākumu cikls “Vairākuma vara”, kurā caur dažādiem mākslas veidiem tiek runāts par demokrātiju, problēmām un jautājumiem, kas to skar, un vairākuma-mazākuma attiecībām demokrātiskā valstī.

Plānoti divu radošo komandu darbi – Matīsa Gricmaņa un Daigas Kažociņas kopdarbs “Melnais metāls”, kurā pievērsīsies reliģiskā fanātisma tēmai, un Ingas Gailes darbs par bērnu tiesību jautājumiem “Bērni un vara”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti