Deju svētkos piedalīsies lielākais dejotāju skaits svētku vēsturē

Šogad Deju svētkos piedalīsies par 97 kolektīviem vairāk nekā iepriekšējos svētkos. Deju skatēs piedalījās 603 kolektīvi, un pilnīgi visi būs redzami XV Deju svētkos, informē svētku rīkotāji.

Deju lieluzveduma „Tēvu laipas” deju kolektīvu (D grupas – vidējās paaudzes) konkursa dalībniekiem izvirzīti 10 kolektīvi. Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncertā piedalīsies 15 A grupas (jauniešu deju ansambļi) un 16 D grupas (vidējās paaudzes) deju kolektīvi. Katra grupa koncertā dejos divas dejas.

603 kolektīvu vidū būs arī 14 diasporas kolektīvi.

“Mūsu dejotāju sniegums, azarts un dejotprieks, gatavojoties vasarā gaidāmajiem svētkiem, ir pārsteidzošs! Deju skatēs piedalījās 603 kolektīvi, un pilnīgi visi būs redzami XV Deju svētkos. Vairāk kā 100 kolektīvi skatēs novērtēti ar augstāko pakāpi, kuru piešķir vien tad, ja visos piecos vērtēšanas kritērijos savāktais punktu skaists ir teicami vai izcili," stāsta Latvijas Nacionālās kultūras centra dejas mākslas eksperte, Deju lieluzveduma „Tēvu laipas” projekta vadītāja Maruta Alpa. "Dejotāju augstais līmenis nav sasniedzams vienā sezonā, tas ir mērķtiecīgs un uzcītīgs vairāku gadu darbs. Mēs varam apbrīnot, kā tiek sasniegts šis fantastiskais līmenis – deju kolektīvu vadītāji bieži vien ir bez speciālās profesionālās izglītības, kas no dejotājiem pārtapuši par vadītājiem. Jāatzīmē, ka šobrīd deju kolektīvu vadītāju rīcībā ir neatsverams metodiskais materiāls – izdevums Latviešu dejas pamati.”

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki notiks no 2013. gada 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku - kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, t.sk. 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), latviešu diasporas (57) un ārvalstīm (28).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt