Dejas izrāde «Noķer mani» - vecāki atveido savu bērnu kustības un darbības

18.maijā Ģertrūdes ielas teātrī pirmizrādi piedzīvos Kristīnes Vismanes veidotā dejas izrāde "Noķer mani".

Izrādes pamatā ir vairāku mēnešu laikā veikti bērnu uzvedības novērojumi un viņu izpausmju un darbības dokumentācija. Izrādes tapšanas procesā iegūtie video materiāli kļuva par pamatu horeogrāfijas izveidei, kuru izpildīs bērnu vecāki.

Kā norāda iestudējuma veidotāji, izrāde Latvijas laikmetīgās dejas kontekstā ir unikāla, jo tās tapšanā ir iesaistījušies dalībnieki, kuru ikdienas gaitas nav saistītas ar deju. Kā dalībniekiem, sadarbojoties ar profesionāliem māksliniekiem, tā skatītājiem būs iespēja pieredzēt, cik deja un mūsu ikdienas kustības ir savstarpēji saistītas.

"Noķer mani" ir sešu vecāku drosme stāties pretī izaicinājumam iemācīties savu bērnu kustības un darbības. Atkārtojot bērnu radītās situācijas, vecāki strādāja pie savas fiziskās izturības un precizitātes, vienlaicīgi uzveicot savas iekšējās bailes un diskomfortu. To, vai vecākiem izdosies precīzi atspoguļot savu bērnu radītās kustības, iespējams, zinās tikai viņi un viņu bērni, kuri arī būs aculiecinieki notiekošajam. Skatītāji tiek aicināti pieredzēt pieņemtā izaicinājuma rezultātu.

Izrādes idejas autore ir Kristīne Vismane, horeogrāfija - Lukass Gronskis, Taīsija Timofejeva, Emīlija Āne, Oskars Štolde, Katrīna Sīle, Šarlote Bērziņa un Kristīne Vismane. Dejas izrādē piedalās Iveta Vaivode, Evita Bērziņa, Nauris Bērziņš, Anna Sīle, Viktorija Fomenko un Kate Āne.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti