Rīta Panorāma

Saruna ar finanšu ministru Jāni Reiru

Rīta Panorāma

Kitija Laksa gatavojas debijas sezonai WNBA

Dejas balvas pasniegšanas ceremonija tiešsaistē www.lsm.lv

Dejas balvas pasniegšanas ceremoniju veido režisors Valters Sīlis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Starptautiskajā Dejas dienā, 29. aprīlī, pulksten 19.00 Dailes teātrī ar tiešraidi Latvijas sabiedrisko mediju platformā LSM.lv tiks pasniegtas Dejas balvas. Ceremoniju, īpaši domājot par tiešsaistes formātu, veido Latvijā atzītu profesionāļu komanda ar režisoru Valteru Sīli priekšgalā.

Režisors atzīst: “Centrālais mērķis šajā ceremonijā ir iedot skatītājam katra nominētā darba garšu. Uzmanības centrā ir visi mākslinieki, kurus žūrija izraudzījusies.

Tā būs kā satikšanās, kuras laikā varēs iepazīt arī tās dejas nozares, kuras ikdienā varbūt vēl nav bijušas pazīstamas.”

Lai skatītājiem būtu iespēja iepazīt katru nominantu, ceremonijas gatavošanas laikā, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus, tika filmētas nominētās personības un darbu fragmentu skices. Līdz ar to ceremonija vienlaikus būs kā divu aizvadīto gadu Latvijas dejas nozares spilgtāko sasniegumu retrospekcija.

Dejas balvas ceremonijā apbalvojumi par izcilāko sniegumu tiks pasniegti 12 kategorijās, ietverot tādas individuālās kategorijas kā “Baletdejotājs” un “Baletdejotāja”, “Baleta horeogrāfe/-s”, “Laikmetīgās dejas dejotāja/-s”, “Laikmetīgās dejas horeogrāfe/-s”, dažādu žanru iestudējumus – “Baleta iestudējums vai notikums”, “Laikmetīgās dejas iestudējums”, “Laikmetīgās dejas notikums”, “Skatuviskās tautas dejas iestudējums vai notikums”, kā arī “Iestudējums bērniem un jauniešiem” ­–,  tāpat tiks izcelts “Ieguldījums dejas mākslā” un “Pārsteigums dejas mākslā”.

Kā jau ziņots, Mūža balvas šogad saņems dejas pedagoģe, horeogrāfe un Deju svētku virsvadītāja Ingrīda Edīte Saulīte un baleta premjers, kino aktieris, pedagogs, ilggadējs Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas direktors Haralds Ritenbergs.

Ceremonijas ietvaros tiks pasniegtas LSM.lv balsojumā noskaidrotās skatītāju balvas kategorijās “Dejas iestudējums” un “Dejas notikums”, kā arī “Dance.lv” žurnāla specbalvas “Dancepunkc” – ar šo balvu reizi piecos gados tiek izceltas personības, kas šajā laikā radoši ietekmējušas žurnāla darbību un dejas nozari kopumā.

Dejas balvas pasniegšanas ceremonijas veidotāju komandā bez režisora Valtera Sīļa darbojas režisora asistente Agate Bankava, dramaturģe Linda Rudene, horeogrāfes Agate Bankava (laikmetīgā deja), Anastasija Jasvina (hiphopa deja), Dagmāra Bārbale (skatuviskā tautas deja), Jūlija Brauere (klasiskā deja), scenogrāfe Ieva Kauliņa, video projekciju mākslinieks un vīdžejs Toms Zeļģis, nomināciju video režisore un montāžas režisore Rūta Ronja Pakalne, muzikālā noformējuma mākslinieks un oriģinālmūzikas autors Arvīds Saulītis, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Dejas balva
Dejas balva

“Dejas balvas 2019–2020” pasniegšanas ceremonija tiks īstenota, ievērojot epidemioloģiskos drošības noteikumus Covid–19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Dejas balva ir augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā. Reizi divos gados to piešķir baletā, laikmetīgajā dejā, skatuviskajā tautas dejā un mūsdienu dejās par sasniegumiem jauniestudējumu, uzvedumu un dejas notikumu radīšanā, kā arī pedagoģiskajā un pētnieciskajā darbā. Šogad Dejas balvas tiks pasniegtas otro reizi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti