Rīta Panorāma

Daumants Kalniņš koncertā Sinatram 100

Rīta Panorāma

Intervija ar Ingunu Sudrabu

Intervija ar Oļegu Šapošņikovu.

Daugavpils teātris turpina tradīciju un maijā rīkos Rīgā Daugavpils teātra dienas

Kopš 2013. gada pavasara Daugavpils teātris ir ieviesis tradīciju – Daugavpils teātra dienas Rīgā. Līdz šim Daugavpils teātris Rīgas skatītājiem parādījis jau 12 izrādes. Un 2016. gada pavasaris nebūs izņēmums – tradīcija turpināsies: šogad Daugavpils teātra dienas Rīgā norisināsies no 9. maija līdz 23. maijam.

Daugavpils teātra mākslinieciskais vadītājs un režisors Oļegs Šapošņikovs pastāstīja ka Latvijas Nacionālajā teātrī un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī būs iespēja noskatīties dažādu žanru izrādes trīs valodās - latviešu, krievu un latgaliešu valodā.

„Rīgā mēs rādīsim muzikālo izrādi, dejas izrādi, arī bērniem, arī trīs valodās, tas nozīmē, ka mūsu aktieriem jābūt plaša profila speciālistiem. (..) Mums ir tradīcija piemeklēt materiālu, kas labāk atbilst latgaliešu mentalitātei un Latgales aktualitātēm, un komēdija „Latgaliešu rulete”, piemēram, stāsta par to, cik tālu var aiziet cilvēks, ja zaudē 15 tūkstošus eiro… Un tas šokē,” par vienu no viesizrādēm saka Šapošņikovs.

Daugavpils teātra dienas Rīgā 9. maijā plkst. 19 Latvijas Nacionālajā teātrī ievadīs viens no spilgtākajiem Daugavpils teātra šīs sezonas iestudējumiem - Imres Kalmana operete krievu valodā „Mistera Ikss noslēpums” (režisors O. Šapošņikovs). 15. maijā Latvijas Nacionālajā teātrī plkst. 12 notiks krāšņs mūzikls bērniem latviešu valodā „Leo – mazais lauva”, kurš tika nominēts „Spēlmaņu nakts” balvai vairākās kategorijās. Savukārt plkst. 19.00 - īsts latgaliešu gars šokējošā komēdijā „Latgaliešu rulete” (režisors O. Šapošņikovs).

 

Daugavpils teātra dienas Rīgā tiks noslēgtas 23. maijā plkst. 19 M.Čehova Rīgas Krievu teātrī, kad skatītāju uzmanībai tiks piedāvāta spilgta dejas izrāde par mīlestību „Kazanova. Henrieta. Venēcija.” (horeogrāfe I. Saveļjeva).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti