Daugavpils teātrim sezonas noslēgumā priekšā trīs starptautiski festivāli

Sezonas noslēdzošos mēnešus teātris pavadīs "uz čemodāniem": teātra plānos ir  trīs starptautiski teātra festivāli, vēsta teātra pārstāve Janīna Ivanova. 

Daugavpils teātris ik gadu piedalās dažādos starptautiskos teātra festivālos ārzemēs, kur vienmēr ir silti uzņemts. Piemēram, pagājušogad teātris pirmo reizi piedalījās starptautiskajā teātra festivālā „Толстой Weekend” Krievijā ar izrādi „Tumšās alejas” un starptautiskajā teātra festivālā „Astana”, kas notika izstādes „Astana EXPO 2017” ietvaros Kazahstānā, ar izrādi „Svešie svētki”.

Ņemot vērā pieaugošo uzaicinājumu skaitu no ārzemju festivālu puses, arī šogad Daugavpils teātris turpina paplašināt savu redzesloku: sezonas noslēdzošo mēnešu grafiku ir papildinājuši trīs starptautiski teātra festivāli Baltkrievijā un Krievijā.

Jau 26. martā Daugavpils teātra deju izrāde „Tuvība” dosies uz Mogiļevu Baltkrievijā, kur pirmo reizi piedalīsies starptautiskajā jauniešu teātra forumā „M.ART.KONTAKT-2018” („М.АРТ.КОНТАКТ-2018”). Šis forums tika radīts 2006. gadā ar mērķi popularizēt teātra mākslu jauniešu vidū. Festivāla pastāvēšanas laikā tika parādītas 190 izrādes no 20 dažādām valstīm. Šogad starp festivāla dalībniekiem kopā ar Daugavpils teātri no Latvijas būs teātri un radošās grupas no Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas, Kazahstānas, Lietuvas, Slovākijas un Vācijas.

Savukārt 11. aprīlī Daugavpils teātris ir pagodināts noslēgt starptautisko teātra festivālu „Tikšanās Krievijā” („Встречи в России”) ar savu izrādi „Kailais karalis”. Starptautiskais teātra festivāls „Tikšanās Krievijā” notiek Santkpēterburgā, teātrī-festivālā „Baltijas nams” un tiek organizēts katru gadu kopš 1998. gada. Daugavpils teātris jau ir piedalījies šajā festivālā  2012. gadā ar izrādi „Tartifs jeb varenā XVII gadsimta afēra”, taču šogad pirmo reizi Daugavpils teātra izrāde ir pagodināta kļūt par festivāla noslēdzošo pasākumu.

Tāpat Daugavpils teātris šogad piedalīsies starptautiskajā mākslu festivālā „Slāvu bazārs Vitebskā” un 18. jūlijā iepazīstinās festivāla skatītājus ar vienu no saviem vērienīgākajiem muzikālajiem projektiem - opereti „Mistera Ikss noslēpums”. Pērn  Daugavpils teātra dalība šajā festivālā 2015. gada jūlijā ar izrādi „Kazanova. Henrieta. Venēcija.” palika atmiņā ar ilgiem stāvaplausiem, ko apliecinājusi arī teātra kritiķe un žurnāliste Līvija Dūmiņa savā rakstā „Daugavpils teātris pieceļ kājās Vitebsku” („Neatkarīgā Rīta Avīze”), un teātris cer uz tikpat siltu uzņemšanu arī šogad.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti