Daugavpils teātrī top muzikāla izrāde «Kunga cirtēji»

27. martā Starptautisko teātra dienu Daugavpils teātris svinēs ar pirmizrādi muzikālam iestudējumam “Kunga cirtēji”, kurā skanēs Valta Pūces mūzika Reiņa Sējāna aranžējumā. Iestudējums Jura Joneļa režijā top pēc Andreja Upīša stāsta “Sūnu ciema zēni” motīviem, kuram šogad tiek atzīmēta 80 gadu jubileja, medijus informē teātra pārstāvji.

“Kunga cirtēji” ir humoristisks stāsts par trīs tāliem braucējiem, kuri dodas piedzīvojumu pilnā ceļojumā Laimes lāča meklējumos. Bet tāpat kā pirms 80 gadiem, arī šodien glābiņš no daudzām nedienām ir nevis brīnumdaris Laimes lācis, bet gan cilvēku pašu labā griba, ticība saviem spēkiem un drosme būt pašam. Atšķirībā no oriģināldarba, šoreiz trīs tālie braucēji būs Sūnu ciema dāmas Juze, Bārbaliņa un Ade, kuru lomās iedzīvosies Zanda Mankopa, Kristīna Zaharova un Kristīne Veinšteina. Režisors Juris Jonelis atzīmē, ka tādējādi viņš noslēdz savu trīs izrāžu ciklu, kurās pētījis sievietes dabu – līdz šim izrādēs “Purva bridējs (-i)”, “Raudupiete” un tagad izrādē “Kunga cirtēji”, runājot par sievietēm, kurām “ir dūša”, lai dotos tālajā ceļā un atrastu šo mūžseno patiesību par Laimes lāci, kamēr viņu vīri ir devušies peļņā.

Režisors Juris Jonelis stāsta:

“Veidojot šo izrādi, es nonācu pie secinājuma, ka es lepotos, ja varētu teikt, ka esmu no Sūnu ciema.

Sūnciemiešiem, tāpat kā mums, ir dota brīvība, un viņi, ambīciju vadīti, izvēlas pārmaiņu un attīstības ceļu. Brīvība un tās robežas ir viena no tēmām, ko pētām šajā izrādē: vai un kā mēs to izmantojam, kur ir tā brīvības robeža, kuru drīkst pārkāpt, kad mēs savā brīvībā atļaujamies par daudz pret dabu un apkārtējiem cilvēkiem.”

Izrādē “Kunga cirtēji” spēlēs arī Egils Viļumovs, Inese Ivulāne-Mežale, Līga Ivanova, Irina Kešiševa, Maija Korkliša, Sandis Ulpe, Ritvars Gailums, Marģers Eglinskis, Māris Korsiets, Jevgēnijs Mihailovs, Raimonds Paegle, Olga Maksimova, Anna Jackeviča, Anna Blakunova, Aleksandrs Komarovs, Nikolajs Gedzjuns, Jeļizaveta Pudnika un Svetlana Morozova.

Izrādes “Kunga cirtēji” radošo komandu veido scenogrāfe  Elīna Milta-Niedrāja, horeogrāfs Kārlis Božs, kostīmu māksliniece Evija Dāboliņa, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko, koncertmeistars Eduards Zariņš. Iestudējuma solistu vokālā pedagoģe ir Ilona Bagele. Izrādes libreta autore ir Kristīne Veinšteina, dziesmu tekstu autore – Inese Zandere.

Pirmizrāde: 27. martā, seko izrāde 28. martā. Izrāde notiks latviešu valodā un ir piemērota skatītājiem no 12 gadu vecuma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt