Daugavpils teātrī top Antona Čehova «Kaija»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Janvāra vidū Daugavpils teātris saviem skatītājiem piedāvās nopietno krievu dramaturģiju, iestudējot Antona Čehova lugu „Kaija". Jauniestudējums „Kaija" Oļega Šapošņikova un Georgija Surkova režijā pirmo reizi ar skatītājiem tiksies 16.janvārī. Bet pirmā tikšanās būs neierastāka, piedāvājot publisko izrādes mēģinājumu, kurā izrādes nosaukums būs „Kaija. Under construction".

Savdabīgā luga, kuru pats autors nosaucis par komēdiju, Daugavpils teātrī top, sadarbojoties diviem režisoriem - Oļegam Šapošņikovam un Georgijam Surkovam. Izrādes radošo komandu veido sevi pierādījušie, kā arī jaunie un daudzsološie mākslinieki. Jau kā tradīcija Daugavpils teātrī ir viesmākslinieku piesaistīšana, sadarbojoties ar Ilonu Bageli, Rūdolfu Plēpi, Santu Didžus, Andri Buli, un šis jauniestudējums nebūs izņēmums. Izrādē „Kaija" galveno lomu ir uzticēts spēlēt jaunajai aktrisei no Lietuvas Jovitai Balčiunaitei, kā arī savu dalību izrādē ņems populārā televīzijas seja Jurijs Kušpelo.

Daugavpils teātris ir uzstādījis sev augstu latiņu – rādīt uz savas skatuves Čehova „Kaiju". Iesākumā teātra radošais kolektīvs nolēma, ka nodos izrādi skatītāju vērtējumam tikai tad, kad būs pārliecība, ka ir sasniegta maksimāli iespējamā iekļaušanās lugas noslēpumainajā tekstā. Pagaidām aktieri un režisori atrodas radošo meklējumu procesā, taču daudz jau ir izdarīts, norada teātra pārstāvji. Tieši tāpēc teātris nolēma spert neordināru soli – uzaicināt skatītājus uz ekskluzīvu vēl nepabeigtu teātra izrādi. Režisori stāsta, ka būs pateicīgi skatītājiem par komentāriem un iespaidiem, kas nepieciešami, lai turpinātu darbu. Izrādes režisori piebilst, ka iestudējumu „Kaija. Under construction" visiem teātra cienītājiem būs iespēja apmklēt bez maksas.

Oļegs Šapošņikovs atklāj, ka, lai gan izrāde tiks spēlēta teātra Lielajā zālē, tā tomēr tiek veidota kā kamerizrāde, lai tiktu saglabāta aktieru niansētā un psiholoģiskā spēle. Šapošņikovs skatītājus aicina izrādi apmeklēt vairākkārt, jo būs lomas, kuras spēlēs divi aktieri, kā arī skatītāju zālē būs neierastāks vietu izvietojums. Tiks izveidotas īpašas ložas, un skats no šīm vietām un skatītāju vietām zālē atšķirsies, dodot iespēju katru reizi saskatīt jaunas detaļas un spēles nianses.

Pēc režisoru ieceres izrādes darbība tiks pārcelta uz Latgali pie kāda ezera, netālu no Daugavpils, notikumiem risinoties 1914.gadā. Ne velti arī daži no mēģinājumiem notiek pie Stropu ezera Daugavpilī un vēsturiskā Daugavpils cietokšņa apkārtnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti