Daugavpils teātrī Oļegs Šapošņikovs vienlaicīgi iestudē divas «Kaijas»

Daugavpils teātrī vienlaicīgi top divas “Kaijas” Oļega Šapošņikova režijā – Antona Čehova un Borisa Akuņina lugu iestudējmi, informēja teātra pārstāvji.

Abas izrādes tiek veidotas kā vienots projekts “Kaija. Izmeklēšana”, kas būs padziļināts Čehova “Kaijas” izpētes ceļojums, kurā skatītāji dosies kopā ar aktieriem, izmantojot Borisa Akuņina lugas “Kaija” piedāvātās iespējas kā atslēgu, lai labāk no psiholoģiskā viedokļa izprastu oriģināllugas varoņu rīcības motīvus. Lai gūtu pilnīgāku pieredzi, teātris skatītājus aicina noskatīties abas izrādes.

Oļegs Šapošņikovs pie Antona Čehova lugas “Kaija” iestudēšanas ķeras jau otru reizi. Atgriešanās pie šīs lugas saistīta ar gadiem ilgu vēlmi iestudēt psiholoģiskā detektīva meistara Borisa Akuņina savdabīgo Čehova lugas turpinājumu “Kaija”, kuru nebūtu vērts rādīt, neatgādinot skatītājiem par oriģināldarbu, tāpēc abas izrādes top vienlaicīgi.

Izmeklēšana sāksies jau pirmajā izrādē “Kaija-1”, kuras pamatā ir Čehova luga, liekot režisoram-izmeklētājam un aktieriem meklēt atbildes, kādi ir izrādes varoņu darbību iekšējie iemesli. Tā turpināsies izrādē “Kaija-2”, kuras pamatā ir Borisa Akuņina luga un kuras laikā tiks meklēts Konstantīna Trepļeva nāves vaininieks. Skatītājam tiks piedāvāti vairāki interpretācijas varianti, kas sevī iekļaus ne tikai notikumu tālākas attīstības, bet arī pagātnes notikumu variācijas.

“Mēs apzināti nemeklējam vienu vienīgo atbildi, atstājot skatītājam brīvību izdarīt savus secinājumus.

Tādā veidā izrāde atspoguļo mūsdienu sabiedrības attīstības tendences, apliecinot to, ka neviena situācija nav viennozīmīga un vairāki viedokļi var līdzpastāvēt,” stāstīja režisors Oļegs Šapošņikovs. 

Izrāžu “Kaija-1” un “Kaija-2” radošo komandu veido kostīmu māksliniece un scenogrāfe Inga Bermaka-Apiaha, video mākslinieks Gatis Timofejevs un gaismu mākslinieks Sergejs Vasiļjevs. Lomās: Oļegs Šapošņikovs, Irina Kešiševa, Aleksandrs Komarovs, Viktors Jancevičs, Zanda Mankopa, Mihails Samodahovs, Maija Korkliša, Vanda Gibovska, Maksims Terļeckis, Marģers Eglinskis, Mihails Abramovs, Raimonds Paegle, Jevgeņijs Mihailovs, Artjoms Afanasjevs.

Pirmizrāde iestudējumam “Kaija-1” notiks 14. novembrī pulksten 18.00, nākamā izrāde – 15. novembrī pulksten 17.00. Informācija par “Kaija-2” pirmizrādes norises datumu sekos.

Teātrī arī informēja, ka, saglabājot izrādes “Kaija-1” biļetes un uzrādot tās kasē, biļetes uz izrādi “Kaija-2” varēs iegādāties ar atlaidi.

Projekts “Kaija. Izmeklēšana” top ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti