Sadaļas Sadaļas

Kultūras ziņas

Izveidota jauna mākslas telpa “Brīvība”

Kultūras ziņas

Sandras Krastiņas “Viena vienīgā vienība”

Dailes teātris pārbūvēs Mazo zāli

Dailes teātrim taps Jaunā zāle ar 360 skatītāju vietām un «black-box» zāle

2021. gada 15. septembrī Dailes teātris izsludināja būvniecības iepirkumu teātra Mazās zāles un Mēģinājumu zāles pārbūvei. Iepirkuma plānotā līguma summa noteikta līdz 2 miljoniem eiro bez PVN, un pretendentu piedāvājumu iesniegšanas termiņš šī gada 4. oktobris, informēja teātra pārstāvji.

Dailes teātra direktors Juris Žagars norādīja: “Teātrim ir jāspēj dzīvot līdzi laikam, ne tikai izvēloties laikmetīgu repertuāru, bet arī piedāvājot modernus spēles laukumus. Dailes teātra Mazā zāle ir morāli un tehniski novecojusi. Pārbūves, ko esam iecerējuši, būtiski uzlabos gan skatītāju ērtības, gan redzamību, dzirdamību, gaisa apmaiņu un palielinās vietu skaitu no 200 uz 360. Mazā zāle kļūs par Jauno zāli un iegūs funkcionālu balkonu. Tāpat varēsim arī modernizēt skatuvi. Turklāt beidzot atrisināsies milzu problēma ar līdz šim neesošo dūmu novadīšanas sistēmu. Mūsdienās teātra zāles bez šādām modernām sistēmām vairs nedrīkst būt. Šodienas konkurences apstākļos skatītājiem ir svarīgs ne tikai izrāžu mākslinieciskais līmenis, bet arī skatīšanās kvalitāte.”

Dailes teātra Mazā zāle pirms pārbūves

Pārbūves projekts paredz darbus vairākos virzienos, proti, pazemināt esošās Mazās zāles grīdu, lai panāktu labāku skatuves redzamību, ievērojami palielināt skatītāju ietilpību zālē, iegūstot divu līmeņu augstuma telpu ar balkonu, kā arī paaugstināt skatuves telpas augstumu, ļaujot režisoriem un aktieriem izmantot Mazo zāli kā pilnvērtīgu moderna teātra sastāvdaļu. Telpu pārbūves redzējums ir ļāvis domāt arī par jaunu un plašu mēģinājumu zāli. Esošās, neērtās un padomju laikā būvētās 3. un 4. stāva mēģinājumu telpas tiktu apvienotas vienā plašā un mūsdienīgā spēles laukumā jeb “black-box” zālē, kur varētu notikt arī mazākas formas izrādes.

Dailes teātris uz jauno, pēc arhitektes Martas Staņas projekta būvēto ēku pārcēlās 1977. gadā. Esošā Mazā zāle sākotnēji bija paredzēta tikai teātra mēģinājumiem, kā arī kongresiem un atpūtas telpām LPSR vadības nomenklatūrai. “Šīs telpas ir gan morāli, gan fiziski nolietotas, un to pilnvērtīgai izmantošanai nepieciešama mūsdienu teātra auditorijai un teātra darbībai atbilstoša pārbūve un remontdarbi,” uzsvēra teātrī.

Dailes teātra Mazās zāles pārbūve

Pārbūves meta projekta autori ir arhitektu birojs “Sudraba arhitektūra”.

Teātrī skaidroja, ka pārbūves realizēšanai teātris paredz ilgtermiņa kredītu Valsts kasē, kura nomaksa tiks garantēta ar “striktu biznesa plānu”. Teātra pārstāvji arī norādīja, ka plāns ir prezentēts Kultūras ministrijā un pēc iepirkuma beigām gaidīs apstiprinājumu Finanšu ministrijā un visbeidzot Ministru kabinetā.

Ir plānots, ka pārbūvi Dailes teātra Mazajā zālē sāks 2022. gada sākumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt