Rīta Panorāma

Latvijas iedzīvotāji kūtri uz atkritumu šķirošanu

Rīta Panorāma

Intervija ar Robertu Bukartu

Baibas Puzinas kostīmi

Dailes teātra mākslas telpa piedāvā izstādi «Baibas Puzinas teātris»

Dailes teātra mākslas telpa "Brīvības 75" piedāvā izstādi “Baibas Puzinas teātris”. Izstāde no 28. janvāra līdz 10. aprīlim būs apskatāma stundu pirms katras Dailes teātra izrādes, kā arī izrāžu laikā.

Baiba Puzinas (1944-1999) bija viena no spilgtākajām un talantīgākajām mūsu kostīmu māksliniecēm 20.gadsimta pēdējā ceturksnī. Viņas radošās dzīves sākums bija 1966.gads, kad sadarbībā ar scenogrāfu Daili Rožlapu tapa kostīmi Moljēra ”Tartifa” iestudējumam Jaunatnes teātrī. Tam sekoja izrādes Jaunatnes un Liepājas teātrī, diplomdarba aizstāvēšana ar kostīmiem izrādei ”Mikumerdi” Drāmas teātrī, beidzot Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu. Kopš 1973.gada Baiba Puzinas darbojās galvenokārt Dailes teātrī, tomēr atrodot laiku arī citu teātru piedāvājumiem.

Kostīmi darināti gan traģēdijām, drāmām un komēdijām, gan operām un operetēm. Baiba Puzinas vienmēr spējusi sastrādāties ar scenogrāfu, būt kolektīvā darba daļa, kaut gan teātra fani atceras izrādes, uz kurām gājuši galvenokārt kostīmu dēļ.

Baibas Puzinas kostīmi izcēlās ar ekstravaganci, eleganci, formas izsmalcinātību, asprātību un precīzu iederību laikā un telpā. Viņa radoši izmantoja ”bibliotēkas” vērtības, tās nekad nekopējot, materiāla iespējas - faktūru, krāsu, auduma plastiskās īpašības, tādējādi atrodot atslēgu tēlu atklāsmei.

Izstādē “Baibas Puzinas teātris” būs skatāmi kostīmu zīmējumi – krāšņi, suverēni mākslas darbi, kā arī kostīmi un fotogrāfijas. Tajās atspoguļosies stāsts par desmit gadiem, kas atdoti Rīgas Modeļu namam, jo Baiba Puzinas bija arī viena no skaistākajām Padomju Latvijas modelēm.

Veidojot šo izstādi, lielu ieguldījumu sniegusi Baibas Puzinas meita - kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa. Izstādes kuratore ir Sarmīte Sīle, producente – Indra Rubene.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti