Kultūras ziņas

Izstāde par latviešu pušķojumu vēsturi

Kultūras ziņas

Rotaļlietu simfonija 700 bērnu priekam

Citāds stāsts par Mazo princi Konstantīna Habenska un Jurija Bašmeta viesizrādē

Pārpildītā Dailes teātra Lielajā zālē 12.decembrī ar neparastu izrādi – fantāziju “Nepamet savu planētu” – viesojās aktieris Konstantīns Habenskis un diriģents Jurijs Bašmets ar izcilo kamerorķestri “Maskavas solisti”. Izrādē, ko pēc Antuāna de Sent-Ekziperī leģendārā darba “Mazais princis” motīviem iestudējis režisors Viktors Krāmers, daudziem no bērnības atpazīstamais stāsts izskan pilnīgi citā tonalitātē.

Antuāna de Sent-Ekzeperī Mazā prinča stāsts iestudējumā “Nepamet savu planētu” vārds un mūzika apvienojas videomākslas un kinētisku objektu fantāzijā. Aktieris Konstantīns Habenskis atzīst, ka izpratne par šo stāstu, veidojot izrādi, ļoti atšķiras no skolas laikā radītās.

„Tā nemaz nav bērnu literatūra, un līdz zināmam vecumam šai literatūrai nevajag laist klāt bērnus, lai viņiem nerastos nepareizs priekšstats par to, ko rakstnieks vēlējies vēstīt. Vienkārši sakot, cilvēks ir uzrakstījis savas dzīves grēksūdzi, ko citi pārvērta pasakā. Ļoti iesaku to izlasīt tieši vīriešiem,” saka aktieris Konstantīns Habenskis (Krievija).

Izrādē komponista Kuzmas Bodrova mūziku uz skatuves diriģenta Jurija Bašmeta vadībā atskaņo kamerorķestris “Maskavas solisti”. Stāstu par laiku, kas kā smiltis slīd caur pirkstiem režisora Viktora Krāmera skatījumā, teātra kritiķi neieraksta konkrēta žanra robežās. Visas lomas tajā izdzīvo viens aktieris.

„Es uzskatu, ka Habenskis mūsdienās uzskatāms par vienu no labākajiem Krievijas aktieriem, kurš uztverams vienlaikus gan kā kino, gan teātra aktieris. Šāda simbioze praktiski ir liels retums,” norāda viesizrādes rīkotāja Jūlija Ločmele. „Ļoti personīga sajūta tam, ko un kā viņš izsaka. Ir brīži, kad viņš izrādē iesaista skatītājus. Tas izdodas ne katram. Bet šeit tas notiek līdz asarām aizkustinoši.”

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti