Cikla «Lasām Latvijā» otrais lasījums – Ulmani slavinošā grāmata «Pieci gadi»

Piektdien, 26. maijā, plkst. 18.30 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) notiks Valtera Sīļa izrāžu-lasījumu cikla “Lasām Latvijā” otrais lasījums. Šoreiz izrādes centrā būs 1939.gadā izdotā Kārļa Ulmaņa režīmu slavinošā grāmata “Pieci gadi”. Ieeja bez maksas.

Grāmata “Pieci gadi” tapusi par godu Kārļa Ulmaņa īstenotā valsts apvērsuma piecu gadu jubilejai un ir daļa no autoritārā režīma centieniem veidot pozitīvu paštēlu. Bagātīgi ilustrētajā izdevumā Latvijas panākumi dažādās dzīves jomās vizuāli izteiksmīgi saistīti ar K. Ulmaņa režīma laikā paveikto.

Latvijas Nacionālā teātra režisors Valters Sīlis kopā ar izrādes mākslinieku Uģi Bērziņu un aktieriem Anci Strazdu un Klāvu Melli grāmatu “Pieci gadi” lasīs 1930.gadu ģimenes atmosfērā, rādot ideoloģijas ietekmi uz indivīdu dzīvi.

Valters Sīlis stāsta: “Mūsdienās cilvēki mēdz būt noguruši no negatīvisma ziņās. Ar grāmatas “Pieci gadi” lasījumu vēlamies paskatīties uz pasauli, kas izveidojas, ja tiek ziņotas tikai labas ziņas. Joprojām eksistē mīts par Latvijas zelta laikmetu – ulmaņlaikiem, kas tika radīts, pakļaujot sabiedrību cenzūrai un tikai pozitīvai informācijai.”

Grāmata “Pieci gadi” ekspozīcijā “Grāmata Latvijā” 26. maijā būs atvērta no plkst. 12.00 līdz 20.00.

Latvijas valsts simtgades programmā ietvertajā izrāžu-lasījumu ciklā tiek izmantotas LNB pastāvīgajā ekspozīcijā “Grāmata Latvijā” skatāmas vai ar tās tēmām saistītas grāmatas.

LSM jau ziņoja, ka Valtera Sīļa izrāžu-lasījumu cikls “Lasām Latvijā” pirmais lasījums Nacionālajā bibliotēkā notika 28.aprīlī. Šī gada gaitā LNB notiks piecas izrādes-lasījumi, savukārt 2018.gada sākumā būs iespēja vienas nedēļas garumā noskatīties visus iestudējumus.

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt