Baltijas mākslinieki pirmoreiz piedalās dejas biennālē «Internationale Tanzmesse NRW» Vācijā

No 31. augusta līdz 3. septembrim Diseldorfā, Vācijā, notiek viens no pasaules nozīmīgākajiem profesionālās dejas pasākumiem – 14. starptautiskā dejas biennāle" Internationale Tanzmesse NRW". Starp 45 valstu pārstāvjiem biennālē pirmo reizi būs Baltijas dejas zona, kurā tiks prezentēti Latvijas, Lietuvas un Igaunijas dejas mākslinieki un organizācijas, informēja Latvijas Dejas informācijas centra pārstāvji.

Starptautiskā dejas izstāde "Internationale Tanzmesse NRW" kopš 1994. gada reizi divos gados notiek Ziemeļreinas-Vestfālenes reģiona galvaspilsētā, uz vairākām dienām Diseldorfu pārvēršot par pasaules dejas galvaspilsētu. Izstāde kļuvusi par galveno vietu, kur tiekas un ar radošajām idejām apmainās horeogrāfi, izpildītāji, menedžeri, producenti, festivālu organizatori un citi dejas nozares profesionāļi no visas pasaules.

Latviju biennālē pārstāvēs Latvijas Dejas informācijas centra valdes priekšsēdētāja Inta Balode, Latvijas Horeogrāfu asociācijas valdes priekšsēdētāja Ina Ločmele, horeogrāfes Olga Žitluhina un Agate Bankava un mākslinieku apvienības "IevaKrish" pārstāve Ieva Gaurilčikaite-Sants. Latvijas pārstāvji prezentēs kopumā 24 Latvijas dejas organizācijas, izglītības iestādes, rezidences un dejas izrādīšanas vietas.

1. septembrī starptautiskajā dejas gadatirgū notiks īpaša Baltijas valstu pieņemšana, kurā piedalīsies vairāk nekā 100 horeogrāfu, izpildītāju, producentu, festivālu organizatoru un citu organizāciju pārstāvju. Pieņemšana ir daļa no oficiālās biennāles programmas, un tā ir iespēja izcelt pirmo Baltijas reģiona kopīgo prezentāciju. Tajā pašā dienā notiks arī Vācijā dzīvojošās lietuviešu dejotājas un horeogrāfes Raimondas Gudavičutes (Raimonda Gudavičiūtė) izrāde "M(other)". Darbu, kas pārstāvēs Baltijas deju, žūrija izvēlējās no vairāk nekā 800 pieteikumiem. Kopumā uz starptautiskās dejas meses skatuvēm būs skatāmas 83 dejas izrādes, skices un instalācijas.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Kā norādīja Latvijas Dejas informācijas centra pārstāvji, ideja apvienot spēkus un prezentēt Lietuvas, Latvijas un Igaunijas dejas organizācijas kā vienu reģionu radās pēc veiksmīgas sadarbības, gatavojot Baltijas Dejas platformu. Meklējot lielāku Baltijas dejas un radošo mākslinieku atpazīstamību, 2018. gadā apvienojās trīs organizācijas: Lietuvas Dejas informācijas centrs, Latvijas Dejas informācijas centrs un Igaunijas neatkarīgā dejas platforma "Sõltumatu Tantsu Lava". Gadu vēlāk Viļņā notika pirmā Baltijas Dejas platforma, otrā notika šogad Tallinā, bet trešā plānota 2024. gada februārī Rīgā. Baltijas dejas kopstendā viesi tiks aicināti apmeklēt Baltijas Dejas platformu, iepazīt un klātienē redzēt mūsu reģiona dejas māksliniekus, labākos iestudējumus un citus projektus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti