Baltijas Dejas platforma Tallinā pulcēs māksliniekus un starptautiskus ekspertus

No 19. līdz 21. maijam Tallinā notiks otrā Baltijas Dejas platforma. Tajā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas dejas mākslinieki iepazīstinās ar darbiem, kurus dalībai platformā sīvā konkurencē izraudzījusies starptautiska žūrija, informē Latvijas Dejas informācijas centra pārstāvji.

Baltijas Dejas platforma ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kopīgi veidots notikums, kura mērķis ir iepazīstināt ar visu trīs Baltijas valstu dejas mākslu, kā arī sniegt iespēju vietējiem māksliniekiem satikt dejas mākslas ekspertus un pārstāvjus no visas pasaules. Pirmo reizi Baltijas dejas platforma norisinājās 2019. gadā Viļņā, Lietuvā.

Latvijas Dejas informācijas centra valdes priekšsēdētāja Inta Balode kā galvenos Baltijas Dejas platformas ieguvumus nozarei uzsver tīklošanos, kaimiņu dejas situācijas iepazīšanu un starptautisko ekspertu vērtējumu: "Ieguvums ir regulāras tikšanās ar kolēģiem no partnerorganizācijām tuvplānā un klātienē. Jauka sajūta būt saistītam, strādāt kopā, tas palīdz labāk izprast, kā ir kaimiņvalstīs. Prieks, ka starptautiskas acis skatās un apspriež Latvijas, Igaunijas un Lietuvas darbus." Arī Lietuvas Dejas informācijas centra vadītāja Gintare Masteikaite uzsver: "Pateicoties šai platformai, mēs esam sākuši vairāk iepazīt cits citu un jau esam sākuši sadarboties, lai izplatītu informāciju par Baltijas dejas kopienu. Par mums interesi izrāda arī ārvalstu kolēģi."

No Latvijas Igaunijā platformas ietvaros tiks izrādītas Janas Jacukas un Lauras Stašānes izrāde "Baiļu rutīna", apvienības IevaKrish (Ieva Gaurilčikaite-Sants un Krišjānis Sants) darbs "Labra nams", kā arī izrāde "Ļoti labas minūtes", kuru veidojuši Gediņi & Dzudzilo (Elīna un Rūdolfs Gediņi un Krista un Reinis Dzudzilo). Savukārt Kristīne Brīniņa, Vilnis Bīriņš, Agate Bankava, Gundega Rēdere, biedrība "Laukku" un biedrība "Party" prezentēs savus darbus pičošanas sesijā.

Igauniju izrāžu un performanču kategorijā Baltijas Dejas platformā pārstāvēs Marts Kangro ar darbu "Past Perfect", Jete Lona Hermane un Jonatans Rozenbergs ar izrādi "Eden Detail", apvienība "Olmelumad" ar darbu "Olmeulmad: Sanctum Textum*". Savukārt no Lietuvas platformā būs skatāmas Raimondas Gudavičiūtes izrāde "M(other)", Annas Marijas Adomaitītes darbs "Workpiece" un "Science and Art Laboratory" (MMLAB) izrāde "Dance for an Object and a Child".

Baltijas Dejas platformu organizē Lietuvas Dejas informācijas centrs, Igaunijas Teātra un laikmetīgās dejas platforma "Sõltumatu Tantsu Lava" un Latvijas Dejas informācijas centrs sadarbībā ar Horeogrāfu asociāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt