Dienas ziņas

Rīgā NATO ģenerālsekretārs un Eiropas Komisijas prezidente

Dienas ziņas

PVO: Omikrona paveida globālais risks ir ļoti augsts

Latgales vēstniecībā GORS atgriežas klātienes pasākumi

Ar Dmitrija Petrenko iestudējumu «Gorā» atgriežas klātienes pasākumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pēc vairāk nekā mēnesi ilgas pauzes skatītāji un mākslinieki atkalsatikšanās prieku klātienē piedzīvojuši Latgales vēstniecībā "Gors". Tur spēlēta teātra izrāde, kurai gatavojoties aktieri pirmos mēģinājumus aizvadījuši attālināti "Zoom" platformā. 

Izsūtījums uz Sibīriju, bezgalīga ilgošanās un mīlestības meklējumi – tās ir galvenās vērtības, kas caurvij režisora Dmitrija Petrenko iestudēto Lietuvas dramaturga Marjus Ivaškeviča lugu “Malыš”. Ar šīs lugas izrādi Latgales vēstniecība "Gors" jau atkal vērusi vaļā durvis kultūras pasākumiem klātienē pēc aizvadītā tā saucamā lokdauna. Un pirmie, kas šeit kāpa skatuves, bija Liepājas teātra aktieri.

Līdzīgi kā aktieriem, atgriežoties zālē, kurā ir skatītāji, īpašas sajūtas visas izrādes laikā nepameta arī tās apmeklētājus.

"Esmu noilgojusies. Nu, teiksim, maska traucē. Bet, nu, ļoti patīkama sajūta. Paldies Liepājas teātrim, kurš atbrauc arī tādā laikā. Nesen arī "Spēlmaņu nakts" bija, un tajā sakarā es domāju, ka kultūra tas ir tas, kas ir ļoti vajadzīgs un nepieciešams cilvēkiem," uzskata izrādes apmeklētāja Ilona no Ludzas.

Lai gan jau sākotnēji bija paredzēts, ka izrāde “Malыš” notiks Latgales vēstniecības "Gors" mazajā zālē, kurā ietilpst 200 apmeklētāji, atbilstoši šobrīd spēkā esošajiem Covid-19 ierobežojumiem to varēja apmeklēt vien aptuveni 100 cilvēki. Limitētais apmeklētāju skaits ir tikai viens no izaicinājumiem, ar ko šobrīd jārēķinās kultūras iestādēm, taču pāri tam ir prieks par iespēju rīkot pasākumus klātienē.

"Runājot par šīsdienas momentu, mums nekas tāds īpaši vairāk, manuprāt, pat nav jādara, jo personalizēt biļetes mēs esam raduši arī iepriekš, atgādināt cilvēkiem par sejas maskām - tieši tas pats.  Jā, cilvēki pērk biļetes pēdējā brīdī. Un tas mums ir liels izaicinājums, domājot, cik būs piepildīta vai nebūs piepildīta zāle. Cilvēki dažādu iemeslu dēļ baidās nākt, nevar nākt. Un nevar ir dažādi iemesli, ne tikai vakcinācija, varbūt kādam arī pat finansiālais apsvērums ir kļuvis ļoti svarīgs," stāsta Latgales vēstniecības "Gors" vadītāja Diāna Zirniņa.

Šobrīd līdz gada beigām visi Latgales vēstniecībā "Gors" paredzētie pasākumi ir jaunieplānoti, izņemot decembra sākumā gaidāmo koncertu “Sinfonietta Rīga”. Turpretī par pārcelto pasākumu jaunajiem norises datumiem informācija sekos, un tā būs atrodama koncertzāles mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti