78 gadu vecumā mūžībā devies bijušā Operetes teātra solists Vilnis Rakstiņš

19. novembrī mūžībā aizgājis bijušā Operetes teātra solists Vilnis Rakstiņš, medijus informē viņa meita Sanita Rakstiņa.

Izvadīšana no Kandavas kapličas notiks 26. novembrī pulksten 12.00, pēc tam paredzēts doties uz Korģeļciema kapiem. Atvadīšanās sāksies no pulksten 11.00.

Operetes teātra kolektīvam Rakstiņš pievienojās pagājušā gadsimta 70. gadu sākumā un uz operetes skatuves viņam bija atvēlēts nedaudz vairāk par 20 gadiem. To laikā atveidotas vismaz 20 galvenās lomas operešu izrādēs, arī citi, mazākas nozīmes tēli.

Vilnis Rakstiņš dzimis 1941. gada 25. oktobrī Tukuma rajona Cēres ciemata Strīķos lauksaimnieku ģimenē, kurā auga arī jaunākā māsa. Visi Rakstiņi bijuši lieli dziedātāji, bet jo sevišķi Vilnis. Dziedātāja talants tika spodrināts gan dziedot korī, gan solo – Vilnis Rakstiņš mācījās Cēres pamatskolā, tad Kandavas vidusskolā.

Viņa lielais sapnis bija dziedāt Operetes teātrī – Vilnis devās uz noklausīšanos, taču tur piedāvāja tikai korista darbu. Tad Rakstiņš sāka strādāt dziesmu un deju ansamblī ''Daile'', kur ne tikai dziedāja un dejoja, bet arī pildīja inspektora palīga pienākumus.

Reiz kādā koncertā iznāca satikties ar Operetes premjeru Edgaru Zveju. “Vilni, nāc pie mums uz Opereti,” sacījis Edgars, un Rakstiņš jau tovasar piedalījās izbraukuma izrādēs, bet rudenī par viņa pirmo spožo lomu Rīgas Operetes teātrī kļuva Edvīns operetē “Silva”.

Jautāts par mīļākajām lomām, Vilnis Rakstiņš nosauca vispirms jau Imres Kalmāna operetes “Cirka princese”, “Monmartras vijolītes”, “Bajadēra”, viņš atveidojis galvenās lomas arī izrādēs “Čārlija krustmāte”, “Viktorija un viņas huzārs”, piedalījies latviešu skaņražu operešu izrādēs.

Rakstiņa balss skanējusi arī ārzemēs – 1975. gadā viņš dziedāja koncertos Dienvidslāvijā, septiņdesmitajos kopā ar deju kolektīvu “Liesma” uzstājās Islandē, bet 1980. gadā dziedāja Stokholmā, Karaļa pilī, kā arī Gēteborgā.

Pēc Operetes teātra darbības beigām tenors strādāja par dežurantu baletskolā, bet vēl 2006. gadā dziedāja operetē “Bajadēra” Klaipēdas teātrī, aizvietojot saslimušo galvenās lomas tēlotāju.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Teātris un deja
Kultūra
Jaunākie
Interesanti