KŪL

Laikmetīgā māksla tiekas Liepājā - Liepājas mākslas forums

KŪL

Dramaturga Jāņa Baloža instrukcijas izrādē "Ohh"

Patriarha rudenim jau 10

10. reizi notiks jauno skatuves mākslinieku festivāls «Patriarha rudens»

Nedēļas garumā, no 30. septembra līdz 6. oktobrim, skatuves mākslas festivāla “Patriarha rudens” skatītājiem būs iespēja redzēt Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) jauno teātra, režijas, laikmetīgās dejas un audiovizuālās mākslas studentu un absolventu radošo veikumu, kas šajā reizē apliecinās, ka teātris visdažādākos veidos ļauj cilvēkam labāk un pilnīgāk ieraudzīt sevi, vērtējot, emocionāli dzīvojot līdzi, nepiekrītot, šauboties un apstiprinot, paziņojumā medijiem informē Latvijas Kultūras akadēmija.

Ar pilnu festivāla programmu iespējams iepazīties LKA mājaslapā.

Saruna ar festivāla "Patriarha rudens" direktori Kristīni FreiberguLR1

Festivāla atklāšana notiks pirmdien, 30. septembrī, E.Smiļģa Teātra muzejā. Tradicionāli pulcinot festivāla dalībniekus un viesus, kultūras un mākslas nozares pārstāvjus un ikvienu interesentu, kopā tiks pacelts festivāla karogs un baudīti pirmie festivāla notikumi: festivāla 10 gadu jubilejai veltīta diskusija, Austrijā rezidējošā krievu horeogrāfa un mākslinieka Oļega Suļimenko meistardarbnīcā “Skatuve. Skatītājs. Aktieris” tapušās performances.

Festivāla atklāšanas dienu muzejā noslēgs pieņemšana pie LKA rektores Rūtas Muktupāvelas un festivāla atklāšanas ballīte ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studentu džeza koncertu.

Svinot festivāla norises desmitgadi, iecerēti vairāki jubilejai veltīti notikumi: iepriekšējo festivāla dalībnieku salidojums, festivāla laureātiem veltīta izstāde un atmiņu vakars.

"LV vs RU"

Desmitajā festivāla gadā režijas izrāžu skatē par labākās izrādes titulu sacentīsies desmit LKA studentu un absolventu darbi.

LKA bakalaura studiju “Dramatiskā teātra režijas māksla” 3. kursa studentu 2018./2019. studiju gadā tapušās izrādes, kas veidotas pēc Fjodora Dostojevska darbu motīviem: “Bulbulis” (rež. Endīne Bērziņa), “Brāļi Karamazovi” (rež. Klāvs Kristaps Košins), “Noziegums un sods. Lielās līnijās” (rež. Anna Klišāne), “Saimniece K” (rež. Elīza Dombrovska), “Noziegums un skudras” (rež. Jurģis Lūsis), “PRET” (rež. Mārtiņš Gūtmanis).

Četras LKA Teātra mākslas maģistrantūras absolventu diplomdarba izrādes: “Šī skaistā nākotne” (rež. Diāna Kaijaka), “Interaktīvais teātris “Filmu vakars”” (rež. Ieva Džindža), “LV vs RU” (rež. Reinis Boters) un sajūtu teātris “Grāmata Zīme” (rež. Liena Šmukste).

Savukārt labākā aktiera / aktrises sniegums tiks vērtēts ne tikai skates izrādēs, bet arī skatītāju augstu novērtētajās Dramatiskā teātra aktiera mākslas Leļļu teātra specializācijas kursa absolventu izrādēs “Medības” (rež. Elmārs Seņkovs) un “Nelabā roka” (rež. Kārlis Krūmiņš).

Festivāla darbus vērtēs ekspertu komisija septiņu nozares speciālistu sastāvā: “Patriarha rudens” goda eksperte un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone, režisore Kristīne Želve, Valmieras Drāmas teātra direktore Evita  Ašeradena, aktrise Lidija Pupure, teātra kritiķe Anna  Andersone, Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba un režisors Kārlis Krūmiņš.

Festivāla noslēgumā, 6. oktobrī, LKA teātra mājā “Zirgu pasts” tiks apbalvoti laureāti, kā arī tradicionāli par labāko režijas darbu tiks pasniegta īpašā festivāla balva – Pētera Pētersona petrolejas lampa no režisora vērienīgās petrolejas lampu kolekcijas.

Tradicionāli festivālā iekļauta arī LKA audiovizuālās mākslas bakalaura 2019. gada absolventu īsfilmu skate, kas notiks 2. oktobrī LKA Nacionālajā filmu skolā. Filmu izlasē iekļautas sešas īsfilmas: “Ģimenes stāvoklis: neprecēts” (rež. Una Cekule), “Augstākā prioritāte” (rež. Jānis Miglinieks), “Zaķis” (rež. Mārtiņš Gaušis) un “Viss ir kārtībā” (rež. Kristiāna Štāla).

Šajā gadā festivāla programmu papildinās vairāki jaunumi – teorētiskās lekcijas un festivāla sarunu klubs.

No 1. līdz 4. oktobrim ikviens interesents tiek aicināts uz teorētiskām lekcijām par skatuves mākslu – “Jaunā dramaturģija” (Līga Ulberte), “Poētiskais teātris” (Ieva Struka), “LKA laikmetīgās dejas izglītības pienesums Latvijas laikmetīgās dejas mākslā un teātrī. Laikmetīgās dejas studijām LKA 20 gadi” (Ramona Galkina) un “Dostojevska dialogi – par ko un kā runā Dostojevska varoņi” (Pēteris Krilovs).

Lekcijas notiks Kaņepes Kultūras centrā un Ojāra Vācieša muzejā.

Festivāla programmu dzejas dienu vēsmās papildinās O. Vācieša dzejas lasījumi “Lūdzami, nekāpiet laukā!” (rež. Zane Daudziņa), uz ko aicina LKA Dramatiskā teātra aktiera mākslas 3. kursa studenti un kas notiks 2. oktobrī O.Vācieša muzejā.

Kā jau katru gadu, festivāla neatņemama sastāvdaļa ir starptautiska pieredzes apmaiņa. Šogad festivāla ietvaros LKA teātra mājā “Zirgu pasts” gaidāmi ciemiņi no Bratislavas Skatuves mākslas akadēmijas ar viesizrādi “Naži vistās” (1. oktobris) un Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas aktiermākslas studenti ar fragmentiem no režisoru un dramaturgu iestudējumiem (5. oktobris).  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt