Kultūras centra «Imanta» skatlogos būs skatāma izstāde «Nāc nākdama, Liela diena!»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No 19. marta līdz 11. aprīlim Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras un atpūtas centra “Imanta” logos būs aplūkojama pavasara saulgriežiem veltīta tautas lietišķās mākslas izstāde “Nāc nākdama, Liela diena!”, informēja organizatori.

Sagaidot pavasara saulgriežus, kultūras centra skatlogos izveidota tautas lietišķās mākslas studijas “Māra” keramikas darbu un tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” darināto rokdarbu ekspozīcija. Izstādē aplūkojamas dažādi rotātas māla bļodas, krūkas, vāzes, svečturi, šķīvji, kā arī visdažādākie putni – māla svilpītes jeb svilpaunieki. Keramikas priekšmetus papildina krāšņi dreļļu un trīnīšu galdauti un dvieļi. Līdzās lietišķās mākslas darbiem izstādē būs iespēja izzināt latviešu tautas ticējumus, dziesmas un paražas, kas saistās ar pavasara sagaidīšanu un Lielo dienu. Ekspozīciju iekārtojusi māksliniece Aija Krūmiņa, izstādes dizainu veidojusi māksliniece Kristīne Daukšte.

VEF Kultūras pils tautas lietišķās mākslas studiju “Māra” kopš 1982. gada veido divi desmiti senā podniecības amata noslēpumu izzinātāju, un to vada Māra Kuplā. Daudziem tās dalībniekiem šī interese ir jau trīsdesmit gadu un vairāk, un deviņpadsmit dalībnieki ir kļuvuši par tautas daiļamata meistariem. Kaut arī katrs studijas dalībnieks ir izveidojis savu rokrakstu, tomēr visiem ir kopīgi centieni strādāt tā, lai lietas būtu saskanīgas ar lietotājiem – cilvēkiem un to mājokļiem. Studijas dalībnieku prasmju pilnveidošana notiek ne tikai pie virpas vai cepļa – muzeju kolekciju studijas, profesionālo mākslinieku un citu studiju izstāžu apmeklējumi un apspriešana un meklēšana rakstos palīdz labāk redzēt savu ceļu Kurzemes un Vidzemes keramikas tradīciju atpazīšanā.

Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” vēsture aizsākās 1964. gadā, un šodien mākslinieciskās vadītājas Aijas Krūmiņas un viņas palīdzes Skarletas Mežales vadībā studijā pulcējas dažādu paaudžu un profesiju sievietes, kurām ir tuva tautas māksla un interese par tās saknēm un mantojumu. Studijas darbības misija ir arheoloģisko un etnogrāfisko materiālu izzināšanu, aušanas un rokdarbu tehnikas apgūšanu, šo zināšanu popularizēšanu laikabiedriem. Studijas dalībnieces auž, izšuj, pērļo, tamborē un ada. Tomēr neskatoties uz daudzveidīgo darbību, studijā populārākā un visplašāk izplatītā prasme ir aušana ar rokas stellēm.

Izstādi rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības kultūras un atpūtas centrs “Imanta”, atbalsta Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Izstāde skatāma jebkurā laikā – skatlogi tiks izgaismoti, ļaujot to aplūkot arī vakara stundās. Kultūras centrs aicina ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un drošības pasākumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti