Amatierteātri aicina uz svētkiem Brīvdabas muzejā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 3. un 4. augustā notiks Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki. Izrādes tiks spēlētas dažādās muzeja sētās, tā ļaujot skatītājam iztēloties autentisku lauku vidi, kurā norisinās lugu darbība.

Šogad svētkos bez klasisko Rūdolfa Blaumaņa, Ādolfa Alunāna, Annas Brigaderes un Jāņa Jaunsudrabiņa lugu iestudējumiem varēs redzēt arī mūsdienu dramaturgu, tostarp Leldes Stumbres, Ērika Vilsona darbu uzvedumus, savukārt latgaliešu autore Danskovīte pārstāvēta pat ar divu lugu iestudējumiem.

Svētkos piedalīsies 14 amatierteātri ar 220 dalībniekiem no visiem Latvijas novadiem, visvairāk kolektīvu būs no Zemgales un Kurzemes. Divās dienās tiks nospēlētas 14 izrādes, un lugu darbība norisināsies 10 etnogrāfiskajās sētās. Vienlaikus Brīvdabas muzejā notiks arī 9. mūsdienu amatniecības festivāls. Apmeklētājus gaida piesātināta nedēļas nogale.

Amatierteātru svētku idejas aizsākums rodams 2013. gadā, kad Dziesmu un deju svētku ietvaros svinēta R. Blaumaņa 150 gadu jubileja un Brīvdabas muzejā izrādīti piecu dramaturģijas vecmeistara lugu iestudējumi Latvijas amatierteātru izpildījumā.

Spēles vide un atmosfēra izraisījusi pozitīvas emocijas gan skatītājiem, gan dalībniekiem, tāpēc 2015. gadā Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) organizēja pirmos Amatierteātru svētkus Brīvdabas muzejā, kas šodien jau kļuvuši par tradīciju.

Brīvdabas muzeja vide teātra spēlēšanai izmantota jau kopš 1930. gadiem. Pirmā šeit tika spēlēta Nacionālā teātra izrāde “Skroderdienas Silmačos”.

“Brīvdabas muzejs piedāvā dokumentālu lauku vidi un iespēju iedzīvināt lugu darbību nevis ar rekvizītu, bet īstu, funkcionējošu, turklāt vēsturisku lietu palīdzību. Aktieris ienāks pa īstiem vārtiņiem, ieies īstā mājā un uz ārpusi skatīsies pa īstu logu,” stāsta LNKC amatierteātru nozares eksperte Dace Vilne.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti