Jaunākā mode latviešu tradīcijās – Brīvdabas muzejs aicina uz Mūsdienu amatniecības tirgu

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 2. un 3. septembrī no pulksten 9.00 līdz 17.00 norisināsies "Mūsdienu amatniecības tirgus 2023". Tirgus apmeklētājiem būs iespēja iepazīt jaunākās tendences Latvijas amatniecībā un iegādāties skaistus, noderīgus no dabīgiem materiāliem veidotus sadzīves priekšmetus, rotas un apģērbu, kā arī mājražotāju pārtikas produktus, informēja muzejā.

Paralēli tirgum norisināsies kultūras programma, kā arī īpaša izrāde un radošās darbnīcas bērniem.

Uz tirgu ir pieteikušies vairāk nekā 350 amatnieki un pārtikas mājražotāji, tas būs otrs lielākais tirgus pēc Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Gadatirgus, kas tradicionāli notiek jūnija sākumā.

Tirgū aicināti piedalīties Latvijas amatnieki, kuri strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus. Nosacījums ir – amatniecības darinājumiem jābūt kvalitatīviem un amatnieku pašu rokām darinātiem. Tiem jāapvieno skaistais ar derīgo: mākslinieciska patstāvība un amatnieciska varēšana.

Mūsdienu amatniecības tirgus
Mūsdienu amatniecības tirgus

Tirgū pārstāvētajiem darinājumiem reizē jābūt gan spogulim mūsdienu sabiedrības pieprasījumam pēc unikāliem produktiem, gan jāveido apmeklētāju individuālā gaume un jāpiedāvā alternatīvas vienveidīgām masveida ražošanas izpausmēm.

Pārtikas izstrādājumu un ēdināšanas jomas piedāvājumam Mūsdienu amatniecības tirgū jāietver mūsdienīgas un radošas variācijas par Latvijas tradicionālās virtuves tēmām, piedāvājot Latvijā audzētus augļus, ogas, dārzeņus un parādot mūsdienīgas iespējas tos daudzveidīgi, garšīgi un veselīgi pārstrādāt, pagatavot, pasniegt vai saglabāt ziemai.

Paralēli tirgus norisei muzeja Ezera pļavā uz skatuves 2. septembrī notiks Edgara Lipora monizrāde bērniem "Koklītes ceļojums", turpat pieaugušajiem būs tirgus stāsti un dziesmas kopā ar aktieriem Imantu Stradu un Elīnu Vāni, bet 3. septembrī tur uzstāsies koklētājs Kārlis Rudra Jirgens, folkloras kopa "Laiksne" un mūziķis Juris Kaukulis. Lībiešu sētā abas dienas norisināsies  radošas darbnīcas bērniem un māla darbnīca keramiķa Mārtiņa Kabuča vadībā.

Par muzeju

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir viens no senākajiem un plašākajiem brīvdabas muzejiem Eiropā. Tā platība ir 87 hektāri, un tajā izvietotas 114 senceltnes no visiem Latvijas novadiem. Muzejā notiek krājumu komplektēšanas un glabāšanas, izglītojošais, pētnieciskais un restaurācijas darbs. 2024. gadā muzejs svinēs savu simtgadi. Muzejam ir arī divas lauku ekspozīcijas to dabiskajā atrašanās vietā – muzejs "Vēveri" Vecpiebalgas pagastā un zvejnieku sēta "Vītolnieki" jūras krastā Rucavas pagastā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti