Rīta Panorāma

Mirkļa meistars kinooperators Jānis Eglītis – fotoizstādē Šampanietis un Šampūns

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Inu Strazdiņu

Intervija ar zemessardzes kora «Stars» diriģentu, Āriju Šķepastu

Zemessardzes koris «Stars» un Mārtiņš Brauns aicina uz koncertu «Daugava» 

Sestdien, 23.martā, plkst.16.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks Zemessardzes kora “Stars” un komponista Mārtiņa Brauna koncerts “Daugava”, informēja koncerta rīkotāji. 

Godinot Latvijas simtgadi, Zemessardzes koris “Stars” mākslinieciskā vadītāja un diriģenta Ārija Šķepasta vadībā atskaņos Mārtiņa Brauna kompozīciju “Daugava”, bet pie klavierēm būs pats mūzikas autors.

Piedzīvojusi pirmuzvedumu Nacionālajā teātrī, Latvijas valsts pasludināšanas pirmajā gadadienā 1919. gada 18. novembrī, Raiņa dramatiskā poēma “Daugava” vēlāk tika iestudēta uz dažādām Latvijas skatuvēm. Padomju režīma laikā poēma nokļuva pagrīdes literatūras statusā, un publiskās bibliotēkas “Daugavu” turēja ieslēgtu tā saucamajā specfondā, jo spēcīgā dzeja varēja raisīt jaunas brīvības alkas. 

Poēmas idejas ar vērienu aktualizējās 1988. gadā, kad Valmieras Drāmas teātrī Valentīna Maculēviča režijā “Daugava” ieguva jaunu spēku Mārtiņa Brauna mūzikā, kļūstot par vienu no pašiem spēcīgākajiem Trešās atmodas vēstnešiem. 

“Koncerta dalībnieki vēlas sniegt klausītājiem iespēju izjust un izprast patriotisma vēstījuma būtību, un Mārtiņa Brauna komponētā “Daugava” ir viens no atbilstošākajiem piemēriem. Šai kompozīcijai ir literāra un kultūrvēsturiska nozīme, kas cieši saistīta ar neatkarīgas Latvijas valsts izveidošanu 20. gadsimta sākumā, un ceļu uz neatkarīgas valsts atgūšanu gadsimta beigās,” uzsver Zemessardzes kora “Stars” mākslinieciskais vadītājs un diriģents Ārijs Šķepasts. 

Zemessardzes kora “Stars” galvenais uzdevums un misija ir popularizēt sabiedrībā Zemessardzi, rūpēties par Latvijas tautas garīgo un kultūras labklājību, sniedzot klausītājiem mākslinieciski augstvērtīgus, radošiem izaicinājumiem bagātus un iedvesmojošus koncertus. 

Zemessardzes koris “Stars” tika dibināts 2012. gada 5. septembrī, kad diriģenta vecākā zemessarga Ārija Šķepasta uzrunāti kopā sanāca vairāk nekā 30 dziedātāji no Latvijas labākajiem amatieru un profesionālajiem koriem. 

Par kora ikgadējiem pasākumiem kļuvuši Baznīcu nakts koncerti, Lāčplēša dienas koncerti Anglikāņu baznīcā, Zemessardzes patruļas, kā arī citi interesanti projekti un labdarības koncerti Latvijas baznīcās un sociālajos namos. 

Koris “Stars” plaši piedalījies labdarības pasākumos, piemēram, koncertējis, atbalstot Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa fasādes restaurāciju, Lestenes baznīcas baroka interjera un Ķemeru dievnama atjaunošanu. Tāpat arī koris sniedzis prieka brīžus Ogres un Ropažu sociālo namu iedzīvotājiem. Par goda lietu kora dziedātāji uzskata piedalīšanos Zemessardzes vienību jubilejas pasākumos, latviešu strēlnieku, neatkarības cīnītāju, represēto piemiņas un atceres koncertos Kara muzejā un citur Latvijā.

Lieliska sadarbība korim ir izveidojusies ar Zemessardzes orķestri un bigbendu kapteiņa Anda Kareļa vadībā, ar kuriem šo gadu laikā atskaņots Djūka Elingtona Sakrālais koncerts, Mocarta Rekviēms, kopīgi veidotas programmas Zemessardzes 25 gadu jubilejas un orķestra jubilejas pasākumiem, kā arī izveidota izklaidējoša estrādes un kino mūzikas programma, ar kuru bagātināt Latvijas pilsētu svētku norisi.

Koncerts “Daugava” tiek rīkots sadarbībā ar biedrību “korisaustrums.lv”. Koncerta norisi atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Turpinot Zemessardzes tradīcijas, ieeja koncertā – bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt