Vienīgajā šīs vasaras Liepājas Simfoniskā orķestra koncertā Liepājā skanēs Vivaldi «Gadalaiki»

Koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) 1. augustā svinēs ilgi gaidītu atkalredzēšanos ar saviem klausītājiem, diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā kopā ar vijolnieci Līgu Baltābolu atskaņojot Antonio Vivaldi “Gadalaikus” un Pētera Čaikovska Ceturto simfoniju, informēja LSO pārstāvji.

Antonio Vivaldi vijolkoncertu cikls “Gadalaiki” ir viens no pasaulē populārākajiem akadēmiskās mūzikas šedevriem. LSO atzīmē: “Liekas neticami, ka komponista dzīves laikā tas Itālijā netika pienācīgi atzīts, jo laikabiedri to uzskatīja par teju bezgaumīgu Vivaldi ideju tik precīzi mūzikā attēlot, piemēram, pērkona grāvienus vai suņa rejas, no aukstuma klabošus zobus vai šāviena troksni, iereibušus vīrus medībās vai skarbas ziemeļvēja brāzmas. Vivaldi patiesi būtu izbrīnīts, uzzinot, ka šis muzikālais eksperiments 20. un 21. gadsimtā kļūs par viņa visslavenāko darbu, ko vijolnieki vēlas spēlēt, lai gan interpretāciju skaits mērāms tūkstošos, un klausītāji grib klausīties vēl un vēl.”

Solo partiju Vivaldi koncertā izpildīs izcilā vijolniece, Liepājas Simfoniskā orķestra pirmo vijoļu grupas koncertmeistare Līga Baltābola, kuras spēli raksturo īpašs smalkums un graciozitāte.

Koncerta otrajā daļā skanēs Pētera Čaikovska autobiogrāfiskais meistardarbs – Ceturtā jeb “Liktens simfonija”, kur traģika un melanholija pārtop dzīvi apliecinošā uzvarā. Komponists savulaik rakstīja: “Esmu pilnībā pārņemts ar šo darbu: neviena no manām orķestrācijām nav prasījusi tik daudz pūļu, bet arī nekad vēl neesmu pret kādu no saviem opusiem attiecies ar tik lielu mīlestību. Varbūt kļūdos, taču, manuprāt, šī simfonija ir izcils darbs, labākais no visa, ko esmu radījis.” Arī šis šedevrs, kas tagad ir teju katra simfoniskā orķestra repertuārā, sākotnēji neguva kritiķu atzinību, uzsver LSO.

Pie diriģenta pults šajā vakarā stāsies unikāls Čaikovska mūzikas interprets, Lietuvas diriģents Gintars Rinkevičs, kurš nu jau kopš 2017. gada ir Liepājas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents.

1. augusta koncerts būs vienīgā Liepājas Simfoniskā orķestra šīs vasaras uzstāšanās Liepājā. Vēl šovasar LSO klātienē muzicēs arī Garīgās mūzikas festivālā Rīgas Domā 20. augustā, kā arī atsevišķus orķestra mūziķus varēs dzirdēt festivālā “Liepājas vasara Rundāles pilī” 8. augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Mūzika
Kultūra
Jaunākie
Interesanti