Populārās mūzikas koncerti

«Grupa U2. Experience». Koncerts Berlīnē

Populārās mūzikas koncerti

Rīgas svētku lielkoncerts «Rīgas sirds»

Raimonds Pauls « Vasaras noskaņās». Koncerts

VIDEO: Raimonda Paula programmas «Vasaras noskaņās» pirmatskaņojums

23. jūnijā, Jāņu vakarā, Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas raidīs Raimonda Paula jauno programmu “Vasaras noskaņās”, kurā pirmatskaņojumu piedzīvos deviņas Maestro komponētās dziesmas ar dzejnieka Jāņa Petera vārdiem. Koncertā Latvijas Radio 1. studijā tās izpildīs pats Maestro, klātesot pie klavierēm, un aktieru ansamblis “Drama” – Dita Lūriņa, Karīna Tatarinova, Mārtiņš Egliens un Mārcis Maņjakovs. Uzstāsies arī Žoržs Siksna, dziedot populāras un iemīļotas Maestro dziesmas.

Raimonda Paula programmas “Vasaras noskaņās” pirmatskaņojums 23. jūnijā, trešdien, pulksten 17.00 būs klausāms Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2 un skatāms LTV1 un LSM.lv pulksten 20.35. Pēc pirmatskaņojuma dziesmas būs pieejamas arī Latvijas Radio “YouTube” kontā un Replay.lv.

Maestro jaunradīto dziesmu sarakstā ir “Līgo motīvs”, “Jāņu nakts pasaka Rīgā”, “Kalējs kala”, “Polinēzija”, “No A līdz Z”, “Dziesma par popularitāti”, “Lai cerība kā zvaigzne”, “Skan klusa nakts”, “Es neatceros”.

Komponists Raimonds Pauls par programmu stāstīja: “Jaunā programma “Vasaras noskaņās” tapa šī gada pirmajos mēnešos. Uzaicināju savu draugu Jāni Peteru rakstīt dzeju par vasaras saulgriežiem, Jāņu laiku, par mūsu svētku svinēšanu. Viņam tapa lieliski dzejoļi, kas citstarp ir arī pilni humora un ironijas, man atlika tikai radīt atbilstošu mūziku. Dziesmas pirmatskaņos aktieru ansamblis “Drama”, kas ir mani seni draugi no jaunības! (smejas) Tās ir dziesmas, ko klausīties Jāņu vakarā, bet, kā tās ar laiku iemīļos cilvēki, pašreiz grūti teikt – klausieties koncertu!”                

                                     

Jaunajā programmā “Vasaras noskaņās” aktieri gan dziedās, gan arī runās Jāņa Petera dzeju, kas īpaši kuplina svētku laiku. Tajā izskanēs arī dzejas veltījums komponistam Marģerim Zariņam, kurā izmantoti seni vietvārdi, ko ikdienā vairs nelietojam. Koncerta noslēgumā būs dzirdamas arī klausītāju iemīļotas Paula dziesmas, kurām līgotāji varēs dziedāt līdzi.

“Maestro un Jānim Peteram ir piedzimis brīnišķīgs Līgo cikls, pilns noskaņu. Tajā ir gan lustīgas un ēverģēlīgas notis, gan skaista mūzika ar nopietnu un dziļu jēgu,” sacīja aktrise Dita Lūriņa. “Jaunradītās dziesmas mēģina atmodināt patiesu svētku svinēšanu, kas ierakstīta mūsu ādā un asinīs un ir kas vairāk par parastu ugunskura aizdegšanu. Tās aicina steigt dziedāt, līgot, priecāties tā, lai dzīvošana ievibrē un līgo ir patiesi dzīvs.”

Koncertu pavadīs Viktors Ritovs (sintezators), Rihards Goba (ģitāra), Edvīns Ozols (bass), Māris Briežkalns (bungas), Laura Rozenberga (trombons), Oskars Ozoliņš (trompete), Kristaps Lubovs (saksofons). Producenti Māra Eglīte (Radioteātris) un Māris Briežkalns.

Koncerta televīzijas ierakstu nodrošina: režisore Aiga Gramste, redaktore Sanita Auškāpa, radošu operatoru komanda Alda Šēnberga vadībā, māksliniece Kristīne Lasmane, gaismu mākslinieks Gatis Līcis, gaismu un skatuves tehniķis Ēriks Aizpurvs un daudzi citi LTV darbinieki.

Projekts veidots Radioteātra ietvaros, sadarbojoties ar Latvijas Televīziju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti