Koncerti

"Grupa U2. Experience". Koncerts Berlīnē

Koncerti

Koncerts "Latvijas klasiskās mūzikas jaunās zvaigznes"

Pētera Vaska jubilejas koncerts «Klātbūtne»

VIDEO: Pētera Vaska jubileju atzīmē ar koncertu «Klātbūtne»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Piektdien, 16. aprīlī, Pētera Vaska dzimšanas dienā, tiešraidē no koncertzāles “Cēsis” gaidāms komponista 75 gadu jubilejai veltīts koncerts “Klātbūtne”. Pētera Vaska simfoniskās, kora un kamermūzikas skaņdarbi skanēs koncertzāles šī gada rezidences mākslinieču – vijolnieces Kristīnes Balanas un čellistes Margaritas Balanas, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra, Valsts akadēmiskā kora “Latvija” un divu diriģentu – Andra Pogas un Māra Sirmā sniegumā.

Koncerts pulksten 19.00 skanēs Latvijas Radio 3 "Klasika", bet pulksten 21.00 būs skatāms Latvijas Televīzijas 1. kanālā un portālā LSM.lv.

Jubilejas koncerta daudzslāņaino programmu veidojuši diriģenti Andris Poga un Māris Sirmais ciešā sadarbībā ar pašu komponistu. Tajā uzmirdzēs visas Vaska daiļrades šķautnes – skanēs orķestrim radīts senāks darbs “Lauda”, kas savulaik veltīts Krišjāņa Barona 150. dzimšanas dienai, kora “Latvija” sniegumā izskanēs “Māte Saule” ar Jāņa Petera vārdiem, kā arī “Laudate Dominum” – opuss, kurā, kā atzīst pats Pēteris Vasks, atklājas viņa skatījums dzīvi un to, ka cilvēks galu galā ir mirstīgs, bet gars un garīgās vērtības – nemirstīgas.

Koncerta solistes būs koncertzāles “Cēsis” šī gada rezidences mākslinieces – vijolniece Kristīne Balanas un čelliste Margarita Balanas. Duetā viņas izpildīs Vaska poētisko un tēlaino skaņdarbu “Līdzenuma ainavas”, bet Kristīne Balanas kopā ar LNSO atskaņos Fantāziju vijolei un stīgu orķestrim “Vox Amoris” – slavinājumu lielākajam spēkam pasaulē – mīlestībai.

“Pētera Vaska mūzika vienmēr rezonē ar dvēseli. Jau no “Līdzenumu ainavu” pirmās skaņas mēs paceļamie virs zemes – apgarotā, meditatīvā pasaulē, kur laiks apstājas. Šis ir viens no maniem mīļākajiem Pētera Vaska skaņdarbiem, kurā mēs no jauna varam izjust cilvēka ciešo saikni ar dabu,” savas sajūtas atklāj čelliste Margarita Balanas.

Savukārt, vijolniece Kristīne Balanas ar nepacietību gaida šo koncertu, jo Pētera Vaska “Vox Amoris” viņa atskaņos pirmo reizi: “Šī fantāzija ir cerību un mīlestības pilna, kas šajā sarežģītajā un neparedzamajā laikā ļaus mums sajust šo cilvēkam visnozīmīgāko emociju spēku, uzlādēties no tām.”

Koncerta organizatori uzsver, ka Pētera Vaska jubilejas koncerta “Klātbūtne” tiešraide notiks stingri ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos noteikumus. Koncertu atbalsta Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Cēsu novada pašvaldība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti